Грудне вигодовування: що потрібно знати молодим мамам

Природне вигодовування – єдиний спосіб годування дитини, що чинить унікальний біологічний вплив на її здоров’я. Найсучасніші наукові дослідження переконливо підтверджують принципову незамінність природного вигодовування для оптимального розвитку дитячого організму. Наука про дитяче харчування, яка існує понад 150 років, природне вигодовування жіночим молоком вважає «золотим стандартом» дитячої дієтології [1].

Комплекс вітамінів для годуючих мам Елевіт-комплекс 3 створений для нутрієнтної підтримки годувальниць. В його склад входить лютеїн та омега-3, які важливі для розвитку зору, мозку та імунітету дитини [2].

Корисно знати кожній мамі

Материнське молоко – це найкорисніша їжа для дитини, яка ідеально задовольняє її потреби та забезпечує унікальний імунний захист. Грудне вигодовування корисне для здоров’я дитини та матері і є чудовим способом налагодити зв’язок з дитиною [1]. Однак, хоча грудне вигодовування є природним, його початок не завжди такий простий, як може здатися.

Годування новонародженої дитини грудним молоком є найкращим кроком для підтримки її правильного розвитку, формування зв’язків та зміцнення імунітету. Після того, як ви знайшли правильне положення для годування і лактація стабілізувалася, смоктання грудей не повинно викликати у малюка особливих труднощів.

Переваги грудного вигодовування:

  • скорочує післяпологовий період – окситоцин, що виділяється під час годування дитини, дозволяє матці швидко скоротитися після вагітності;
  • запобігає певним захворюванням – властивості компонентів грудного молока дозволяють імунній системі дитини працювати належним чином. Крім того, дослідження показали, що жінки, які обирають природне грудне вигодовування, менш схильні до розвитку раку молочної залози, яєчників та шийки матки;
  • економія часу та грошей – грудне вигодовування вимагає лише годування дитини, без необхідності готувати зціджене молоко на ніч або купувати пляшечки та соски;
  • зближення – близькість матері та дитини під час грудного вигодовування незаперечна. Це допомагає стимулювати почуття безпеки та любові у дитини;
  • вплив на розвиток – грудне молоко містить багато поживних речовин, вітамінів і антитіл, які сприяють здоровому розвитку дитини. Склад молока змінюється залежно від віку дитини та часу доби [3].

ГВ є передумовою нормального та гармонійного розвитку дитини. Сучасні наукові дослідження довели, що ризик розвитку в майбутньому ожиріння, атеросклерозу, цукрового діабету, хронічних захворювань органів травлення, а також стоматологічних порушень у немовлят, яких годували груддю, значно нижчий, ніж у дітей, які отримували штучні суміші [1].

Література

1. Крутій, Л. М., Шлемкевич, О. Л., Бурлуцька, І. В., & Думська, В. І. (2004). Грудне вигодовування та сучасне ведення лактаційного періоду. Медицина залізничного транспорту України, (3), 92.

2. Oregon State University. Linus Pauling Institute. Micronutrient Information Center. Vitamins.

3. Скрипченко, Л. В. (2019). Грудне вигодовування.

Новости Кривого Рога