І рибки не з’їсти, і штраф сплатити: у Кривому Розі чоловік відповідатиме за 11 виловлених із Саксагані карасів

23 травня стало відомо про викриття у Кривому Розі чоловіка за грубим порушенням правил рибальства. Використовуючи заборонені знаряддя той виловив із Саксагані кілька сріблястих карасів, чим завдав збитків на декілька тисяч гривень. Рибалка змушений буде сплатити штраф, а крім того може стати й фігурантом кримінальної справи, про що повідомляє Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

І рибки не з’їсти, і штраф сплатити: у Кривому Розі чоловік відповідатиме за 11 виловлених із Саксагані карасів

З квітня в Україні загалом та в нашій області на водних об’єктах діє нерестова заборона на відлов риби. Вона строго регламентує засоби та знаряддя, за допомогою яких можна займатися рибальством у цей період. Проте, не всі сумлінно дотримуються встановлених правил. 

20 квітня на річці Саксагань у Кривому Розі чоловік займався виловом риби. Для цього він використовував заборонені гумовий човен та сітку. До моменту, коли на браконьєра натрапив рибпатруль, його улов складав всього лише 11 сріблястих карасів. Тим не менш, за загальноприйнятою методикою розрахунків, збиток від цього екосистемі річки перевищив 17 тисяч гривень. 

На чоловіка склали адміністративний протокол за частиною 4 статті 85 КУпАП «Грубе порушення правил рибальства». Відповідно до нього горе-рибалка зобов’язаний буде сплатити штраф до 170 гривень. Крім того, стосовно зловмисника можуть відкрити і кримінальне провадження – справу передали до правоохоронних органів. В такому випадку на чоловіка може очікувати уже куди більший штраф.

Нагадаємо, нещодавно неподалік Кривого Рогу затримали браконьєра, який виловив із Інгульця риби майже на 600 тисяч гривень.

Джерело

Новости Кривого Рога