Ідеальний букет квітів: секрети створення та догляду від Flowers.ua

Складання букетів — це заняття, що захоплює. Процес радуватиме душу та допоможе прикрасити свій власний будинок. Професійні флористи магазинів квітів Flowers.ua знають усі тонкощі цього мистецтва. Саме тому всі букети квітів, складені ними, відрізняються дивовижною красою і гармонійністю. Ознайомитись з флористичними новинками ви зможете на сторінках каталогу https://flowers.ua/ua/new. Серед асортименту представлено безліч подарунків на замовлення, які стануть чудовим презентом на день народження чи будь-яке інше свято. Замовити квіти простіше простого: залиште заявку онлайн або зв’яжіться з менеджерами телефоном. Доставка квітів по Україні та всьому світу щоденна. А поки зупинимося на головних секретах складання та догляду за букетами.

Призначення букета квітів

Перед тим, як почати складати композицію, варто чітко продумати, кому ви хочете вручити її, і що ви бажаєте нею висловити. Мова квітів яскравіша за слова. Якщо ви робите букет для прикраси власної квартири, враховуйте стиль вашого інтер’єру. Квіти повинні гармонійно виглядати у будинку. Пишні букети підійдуть тільки для просторих кімнат, у маленьких вони виглядатимуть занадто громіздко. Не забувайте і про поєднання кольорів: для темного фону підійдуть рослини з пастельними пелюстками, а для світлих квартир – квіти темних або строкатих відтінків.

Основні поради:

  • не ставте квіти з вулиці одразу у вазу. Спочатку підріжте стебла навскіс і покладіть рослини на кілька годин у воду;
  • збирайте букет із квітів, бутони яких розкрилися по-різному. Так композиція радуватиме вас довше;
  • починати формувати композицію краще з найдовших квіточок із найбільшими бутонами;
  • додавати декоративні елементи найкомфортніше, обертаючи вазу по колу;
  • квіти з пастельними бутонами краще розміщувати ближче до середини, а з темними – по краях букета;
  • для домінанти із великих бутонів вистачить 3-4 відтінки;
  • зелені та декору має бути в міру.

Правила поєднання рослин та інші важливі аспекти

  1. Не змішуйте просте та складне. Екзотичні квіти не комбінуються з польовими. Голландські троянди не гармоніюватимуть з ромашками та соняшниками.
  2. Квіти на довгій ніжці з великими бутонами розміщують у центрі букета, а по краях повинні бути відтіняючі дрібні квіточки.
  3. Найбільш виграшно виглядає композиція, складена з гармонійно шикарних квітів з бутонами, що ще не до кінця розпустилися. Такий букет «довгожитель» з кожним днем ​​ставатиме ще красивішим і ефектнішим.
  4. Усі рослини у букеті повинні стояти вільно. Також слід враховувати сумісність сортів. Так, наприклад, троянди, лілії та гвоздики погано ставляться до «сусідів». А орхідеї та нарциси взагалі призводять до загибелі інших рослин. З таких сортів квітів краще складати монобукети. Однак якщо ви все одно хочете сформувати з них полікомпозицію, перед цим потримайте їх один день у вазах з водою окремо один від одного.

Звертаємо увагу на довжину стебел

Не обов’язково ставити всі квіти на одній висоті. Більш довільне розміщення та квіти зі стеблами різної висоти зроблять композицію тільки ще більш привабливою та природною. Додатковий об’єм та легкість букету також можна додати за допомогою високої та пухнастої декоративної зелені.

Колірна гама букета

При виборі колірного рішення для композиції варто враховувати класичні поєднання або просто довіритися своєму почуттю смаку. Іноді зробивши акцент на контрасті та оригінальних колірних поєднаннях, можна отримати напрочуд яскраві та ефектні букети. Однак усе може скластися з точністю навпаки. Гармонійно поєднуються червоний із зеленим, жовтий з помаранчевим та червоним, синім або фіолетовим, помаранчевий – з бузковим чи небесним. Білі квіти універсальні, їх можна поєднувати з будь-якими іншими. Також можна сформувати композицію в перехідній колірній гамі: наприклад, від яскраво-червоної до світло-рожевої або від темно-фіолетової до світло-бузкової.

Пропорції при складанні квіткових композицій

Як правило, до букета додають 3, 7, 9, 11 або 21 квітку. Звичайно, зустрічаються і розкішні композиції зі 101, 301 і навіть 1001 квітки. Але такі варіанти швидше виняток, бажання вразити даму серця. А ось лаконічні варіанти при вмілому складанні виглядатимуть витончено та дорого. Традиційний діаметр букета, що підходить до будь-якої нагоди, — 25-30 сантиметрів. Найбільш популярні форми: каскадна, куляста, одностороння, хаотична.

Флористика – це цікаве, а й часом трудомістке мистецтво. Якщо ви сумніваєтеся у власних силах, звертайтесь до флористів Flowers.ua. Найталановитіші майстри з радістю втілять ваші бажання у реальність.

Новости Кривого Рога