Зараз від української влади і забудовників все частіше можна почути про те, мовляв інвестиції в нерухомість їхньої країни в майбутньому принесуть чималу вигоду тим, хто зважиться в неї інвестувати. У зв’язку з чим у багатьох виникає питання: чи варто вкладати гроші в нерухомість і насправді окупиться таке вкладення в короткостроковій і довгостроковій перспективі? Про це і піде мова в статті.
Причини таких гучних заяв з боку українських забудовників
Ні для кого не секрет, що в Україні важка економічна ситуація, в зв’язку з чим українська влада вкупі з найбільшими забудовниками на ринку вирішили залучити інвестиції з-за кордону, щоб покрити серйозний дефіцит у власному бюджеті. Ціни на українську нерухомість як на первинному, так і на вторинному ринках також дуже радують око. Воно й не дивно, адже ціни на квартири в Україні найнижчі по всій Європі!
Вкладати чи ні, ось в чому питання!
Навіть в Києві можна знайти квартири вартістю до 20-ти тисяч доларів. Такі пропозиції існують як серед смарт-квартир, так і серед вторинного житла. Але все ж не варто рватися їх купувати. Вся справа в тому, що населення в Україні має дуже низьку платоспроможну історію, в зв’язку з чим буде вельми проблематично через оренду відбити вкладені в квартиру гроші. Також варто відзначити і той факт, що в Україні дуже високі за мірками пострадянських країн комунальні платежі. Вони середньоєвропейські. Це також буде відштовхувати потенційних клієнтів від оренди такої квартири.
Може варто купити або орендувати приміщення під ведення підприємницької діяльності?
Десятки тисяч українських підприємств оголошують процедуру банкрутства, власники дрібного і середнього бізнесу масово тікають з країни, або йдуть у тінь. Низька платоспроможність населення також не стимулює цю галузь. Ви впевнені, що у вас вийде запропонувати досить небагатим громадянам України що то таке, за що вони понесуть вам свої гроші? Товари першої необхідності для них успішно реалізують супермаркети і магазини.
Висновок: заяви вищих українських осіб можна сміливо назвати звичайним популізмом, а умов для вкладення в нерухомість з боку іноземців вони так і не створили. Мабуть вкладати в українську нерухомість свої гроші варто лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що вони відіб’ються в повному обсязі і принесуть вам прибуток.