Із початку повномасштабного вторгнення Україна втратила кожного третього працездатного громадянина

Через бойові дії, масову еміграцію та окупацію територій Україна втратила близько третини робочої сили. За підрахунками фахівців – це більше п’яти мільйонів працездатних громадян. Основу цього числа складають жінки, які були змушені виїхати за кордон, мобілізовані чоловіки та мешканці окупованих територій, про що повідомляє Конференція роботодавців України.

Із початку повномасштабного вторгнення Україна втратила кожного третього працездатного громадянина

До початку повномасштабного вторгнення чисельність робочої сили в Україні складала близько 17,4 мільйонів осіб. З яких 8,3 мільйона складали працездатні жінки, а 9,1 мільйон – чоловіки. 

Початок активних бойових дій в Україні запустив найбільшу хвилю біженців за всю історію Європи: українці масово виїздили за кордон. І хоча значна частина відтолі уже повернулася, тим не менш, за підрахунками фахівців, поза межами країни й досі перебуває близько 3,2 мільйонів працездатних громадян, переважна більшість із яких – жінки.

Крім того, із початку війни близько мільйона українців були мобілізовані чи стали на захист України. Тут варто розуміти, що не означає, що мільйон українців беруть участь в бойових діях. Значна частина займається логістикою, постачанням та обслуговуванням військових. Тим не менше, вони були змушені залишити своє основне місце роботи.

На окупованих нині територіях з початку 2022 року проживало близько 3 мільйонів осіб. Точне число наразі назвати надзвичайно складно, зі зрозумілих причин, проте фахівці вважають, що наразі там залишається близько 1,3 мільйона працездатних українців.

Таким чином, станом на 2023 рік, трудовий потенціал України складає лише 11,9 мільйонів осіб – на 5,5 мільйонів менше ніж до війни. Фактично країна втратила кожну третю працездатну людину. Для розуміння всієї складності ситуації, Німеччина через Другу Світову війну втратила приблизно стільки ж, а, якщо рахувати у відсотковому співвідношенні – то навіть менше.

Кількість же доступного непрацездатного населення, яке складають в основному пенсіонери та діти, за час війни знизилася менше – із 23,7 мільйонів до 20,6. Це в свою чергу також створює додаткові труднощі, адже значно навантажує тих працівників, які ще залишаються у країні.

Якою б катастрофічною не здавалася б ситуація, після завершення війни вона повинна частково нормалізуватися. Значна частина біженців повернеться, як і люди із окупованих територій та ті, хто зараз працює задля оборони країни.

Джерело

Новости Кривого Рога