Від 1 січня експертні команди лікарів замінили старі та корумповані МСЕК. Вони проводять оцінку повсякденного функціонування особи. Зокрема, вирішують питання щодо встановлення чи продовження інвалідності. Рішення можна оскаржити, повідомляє МОЗ.
Скарга подається у двох варіантах:
— Паперовому. Поштою надсилається до Центру оцінювання функціонального стану особи.
— Електронному. Треба звернутися до лікуючого фахівця, який допоможе з оформленням.
«Строк подання скарги — 40 календарних днів із моменту надсилання витягу з рішення експертної команди, що оскаржується, скаржнику (його уповноваженому представнику)», — зазначили у Міністерстві охорони здоров’я.
Якщо ви пропустили термін подання з поважних причин, як от відрядження, тимчасова непрацездатність, військова служба, можете подати клопотання про його поновлення. Розгляд цієї позиції має зайняти 5 робочих днів.
3 варіанти закінчення розгляду скарги: підтвердження оскаржуваного рішення, скасування оскаржуваного рішення, формування нового рішення. У ній на етапі подачі мають міститися ПІБ, адреса проживання/перебування, контактні дані, вимоги з обґрунтуванням, дата.
«Розгляд скарг може відбуватися очно, заочно або із використанням засобів телемедицини. Експертна команда Центру оцінювання аналізує документи, заслуховує пояснення скаржника чи його уповноваженого представника, а за потреби проводить повторне оцінювання. При цьому повторне оцінювання проводиться на підставі результатів медичного обстеження скаржника, проведеного в закладі охорони здоровʼя, до якого направить Центр оцінювання. У разі відмови скаржника від медичного обстеження або неприбуття на нього (крім випадків відрядження, тимчасової непрацездатності чи мобілізації скаржника) експертна команда Центру оцінювання приймає рішення про скасування рішення, що оскаржується», — резюмували у МОЗ.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як у Кривому Розі знайти лікарню для оцінки повсякденного функціонування особи.