Про це повідомили у Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства
Зміни передбачають нові можливості для збереження працівників, які працюють у зонах бойових дій та у сфері оборонно-промислового комплексу.
Серед основних змін:
— бронювати можна всіх військовозобов’язаних працівників критично важливих підприємств, які працюють на територіях бойових дій чи в тимчасовій окупації, де діють державні електронні ресурси;
— після ліквідації Мінстратегпрому повноваження щодо визначення «критично важливих» підприємств і бронювання їхніх працівників перейшли до Міністерства оборони.
Бізнес, який забезпечує життя регіонів і працює біля фронту, зможе втримати людей на роботі. За підрахунками уряду, це дозволить зберегти понад 2 мільярди гривень на рік завдяки податкам і виробництву.
«Ці зміни дозволяють гнучко реагувати на виклики війни. Вони створюють умови для безперервної роботи критично важливих підприємств і підприємств ОПК навіть у найскладніших умовах, що напряму впливає на нашу обороноздатність», – зазначив заступник Міністра економіки, довкілля та сільського господарства Віталій Кіндратів.
Порядок бронювання залишився таким самим:
— підприємство має бути визнане критично важливим;
— усі документи подаються через портал «Дія»;
— списки працівників для бронювання підприємство формує саме.