У кожного в житті настає такий період, коли улюблений і зручний диван починає бути не комфортним, від звичного вигляду з вікна вже нудить, а поїздки на дачу в найближчий передмістя не викликають нічого, крім роздратування. Хочеться нового, незвіданого, абсолютно відмінного від повсякденного життя. В цьому випадку подорож в іншу країну — оптимальний варіант. З головою пірнути в іншу культуру, забути про обридлої роботі, зустріти інших людей, що відрізняються своїми поглядами на життя і культурою, побачити іншу архітектуру і добре відпочити.
Однак не всім і не завжди фінансове становище дозволяє взяти і зірватися з місця. Проте навіть в умовах сильної економії можна дозволити собі комфортну і цікаву поїздку. Для цього варто користуватися кількома простими правилами.
Перше і дуже важливе не тільки для гаманця, але і для особистих вражень — ніяких турів і путівок. Варто забути про тур-агенства та інші сторонні організації. Спланований не самостійно відпустку може виявитися нудним або й зовсім не вигідним, так як на зайві розваги будуть витрачені додаткові гроші. Якщо ж у вас склалася важка життєва ситуація, яка відобразилася на вашому матеріальному становищі, то можна задуматися над тим, щоб взяти кредит на подорож і відпочинок.
Друге, досить очевидне правило — квитки на літак підбирайте найдешевші і краще заздалегідь. Крім цього можна стежити за різноманітними знижками і акціями, які часто влаштовують великі авіакомпанії. Може, пощастить отримати «щасливий квиток» майже за безцінь. В деякі міста можна і зовсім дістатися на поїзді, що теж іноді полегшує завдання.
Третє правило стосується візи. Її теж краще зробити самостійно. До того ж, можна заощадити, якщо заповнити візову анкету в електронній формі перед походом до візового центру. Страховку для неї так само можна оформити дешевше, ніж в тому ж центрі — через інтернет.
Четверте — бронювання житла. Для початку, користуватися варто тільки відомими і перевіреними сайтами, де немає ймовірності обману. Та й на хороших ресурсах зазвичай не потрібно платити за просте бронювання. Тут головне не поспішати і порівняти. Адже буде важлива не тільки ціна, але і відгуки про цей готель або хостел, його розташування щодо центру міста, вокзалу або аеропорту. До речі, багато готелів надають знижки, якщо розташуватися в готелі хоче не одна людина, а компанія друзів або сім’я.
Також є варіант знайти житло безпосередньо від господаря в звичайній квартирі. Такий варіант буде вигідний в порівнянні з готелем, якщо планується залишитися в одному місті на тривалий термін.
П’яте правило — мінімум речей. Брати тільки найнеобхідніше. Як кількість багажу впливає на ціну подорожі? Чи не доведеться переплачувати за багаж і перевага в літаку, якщо вийде обійтися тільки ручною поклажею.
Шоста важлива деталь — трансфер до і від аеропорту. Найдорожчий варіант поїздки звичайно таксі, а трансфер здавалося б, найекономічніший. До речі, часто дешевше буває взяти індивідуальний трансфер. Однак тут багато що залежить від договорів компаній з готелями і розмірами комісій.
Сьома підказка, як заощадити час і гроші в подорожі — нічні переїзди на поїзді або автобусі з міста в місто. Так можна і платити менше за готель, і за саму поїздку. Але не варто впадати в зовсім вже жорстку економію і постійно ночами кататися на автобусах. Подібні часті пересування навряд чи добре позначаться на вашому організмі. Хоча можна знайти варіант трохи дорожче — автобуси-Сліппер, обладнані м’якими поличками для комфортного сну.
Останнє, але важливе правило — харчуватися в закладах, де зазвичай їдять місцеві. Всі місця, які розраховані на туристів будуть піднімати свої ціни, і змушувати витрачати набагато більше грошей.
Якщо слідувати цим нескладним, але простим правилам, можна заощадити пристойну суму, отримати набагато більше задоволення від поїздки і зайвий раз упевниться в свою самостійність.