Знайти роботу та працевлаштуватись в Словаччині може кожний, хто бажає працювати за кордоном. Але якщо ви не маєте європейського диплому — це великий мінус для того, хто мріє про гарну кар’єру. Чому? Сьогодні ми розберемо це питання.
Працевлаштування у Словаччині
Спочатку поговоримо, де можна працювати, якщо людина не має європейської вищої освіти, а такі варіанти дійсно є. Це може бути робота на заводі, в магазині, на складі, водієм — все, що не потребує високої кваліфікації та декількох років навчання у ВНЗ. Одразу відмітимо, що це також гарні та потрібні приклади професій, але вони рідко дають можливість побудувати високу кар’єру. Тому зараз так багато пропозицій, щоб вступити саме в Словаччину, де можна безкоштовно отримати якісну європейську освіту та з її допомогою знайти роботу та побудувати кар’єру, яка буде приносити задоволення і прибуток.
Що зараз потрібно для навчання Словаччина, яке відкриває перед вами можливості гарного працевлаштування за кордоном та професійний ріст? Нічого, крім бажання, цілеспрямованості, вмотивованості та гарного навчання у школі.
Саме тому в Словаччині навчається багато іноземців, адже вступити в державний університет та отримати вищу освіту безкоштовно може кожний (єдиною умовою є необхідність навчатися словацькою мовою). У більшість університетів немає навіть вступних іспитів, але це не означає, що вчитися там дуже легко і диплом отримати простіше простого. Зовсім ні. Навчання в словацьких університетах дуже насичене, цікаве і якщо ви маєте ціль та готові вчитися, то це ідеальний варіант для вашого майбутнього.
Популярні професії у Словаччині та ЄС
Які професії Словаччина мають найбільшу популярність? Насамперед, це технічні спеціальності. Країна постійно розвивається, щороку тут з’являються нові заводи та підприємства, міста ростуть, тому архітектура, будівництво, інженерія, IT-сфера ще довгий час займатимуть головні позиції на ринку навчання та працевлаштування. Щоб зрозуміти, наскільки ці напрями затребувані, є один факт – у деяких університетах на окремих спеціальностях існує таке поняття, як мотиваційна стипендія вже на першому курсі для тих, хто добре навчався у школі.
Наступний напрямок – медицина. І в Словаччині, і в інших країнах Європейського Союзу медична допомога на хорошому рівні, але є велика нестача лікарів та медсестер усіх напрямків. Хороші фахівці в галузі охорони здоров’я часто мігрують із країни до країни у пошуках кращих вакансій та умов праці. Це нормальна практика, яка, до речі, надає широкі перспективи для тих, хто готовий готуватися до вступу та добре вчитися надалі. Так, займатися потрібно буде багато і чужою мовою, але з іншого боку це чудовий шанс побудувати прекрасну кар’єру.
Третій напрямок — перекладачі та менеджери. Їх можна об’єднати в один, тому що Словаччина активно співпрацює в торговельних та промислових сферах з такими країнами як Німеччина, Австрія, Чехія, Польща, Угорщина, Нідерланди тощо. Отже, завжди потрібні фахівці з гарною освітою, які можуть обіймати керівні посади та нести відповідальність за роботу відділу/філії або ті, хто знає іноземні мови (особливо перекладачі зі знанням вузькопрофільних напрямків).
І четверта сфера, після якої випускник може без жодних проблем знайти роботу – викладання. Вчителів у школах не вистачає, тому після закінчення бакалаврату та магістратури педагогічного факультету будь-якого університету, працевлаштуватися можна одразу. Особливим попитом користуються вчителі, які мають два різних профіля. Справа в тому, що в словацьких університетах є таке поняття як комбінація предметів, що вивчаються. Тому після закінчення університету випускник може бути вчителем географії та фізики чи математики та біології.
Можливості після закінчення словацького університету
Закінчення одного із словацьких університетів дає широкі професійні можливості для кожного. Чому з місцевим дипломом простіше знайти роботу? Так, у Словаччині можна легалізувати диплом з іншої країни, яка не входить до Європейського Союзу та за великим бажанням влаштуватися на роботу, але є нюанс. Без словацької вищої освіти роботодавець відразу ж не може прийняти іноземця на роботу, навіть якщо його все влаштовуватиме. Іноземцеві з не словацьким дипломом доведеться отримувати дозволи від місцевого органу державного управління, що не завжди швидко і не завжди вдається зробити.
Тому словацький диплом надає випускникам більше можливостей. По-перше, вони можуть одразу працевлаштуватися, коли знайдуть роботу. По-друге, в університетах навчають на основі стандартів та правил Європейського Союзу, тож звичайно, роботодавцю такий фахівець буде цікавішим, бо його не треба буде переучувати.
Потрібно розуміти, що робота після університету (навіть словацького чи будь-якого іншого європейського) не передбачає одразу ж керівну посаду. Але зі словацьким дипломом йти кар’єрними сходами і переходити з однієї посади на більш високу набагато простіше і швидше. До того ж, словацький диплом стане в нагоді не лише у Словаччині. Європейський диплом — це певний знак якості, тому у талановитих випускників є всі шанси знайти роботу як в інших країнах Євросоюзу, так і в Україні, де також цінуються молоді фахівці, які здобули освіту в іншій країні.