Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду

20 травня на базі більярдного клубу «Імперія» проходить Відкритий чемпіонат Кривого Рогу серед юніорів, юнаків та дівчат. Зібрав турнір більше двох десятків учасників. Показувати своє вміння закотити кулю в лузу та змагатися за призи завітали не тільки криворіжці, а й юні спортсмени із інших міст України. Організовані змагання Відокремленим підрозділом федерації спортивного більярду Дніпропетровщини за підтримки міськвиконкому.

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду

Більярдний спорт у нашому місті досяг значного рівня розвитку. Криворіжці уже не раз ставали переможцями змагань як всеукраїнського, так і міжнародного рівня. Аби досягти таких результатів, свої заняття більярдом спортсмени починають ще у юному віці. Щоби молодь могла показати свої вміння та позмагатися між собою у вправності, організували Відкритий чемпіонат міста серед юніорів, юнаків та дівчат.

Всього беруть участь у турнірі 26 спортсменів. З’їхалися на нього більярдисти не лише з різних куточків Кривого Рогу: було також троє учасників із Запоріжжя та двоє із Кременчука. Усіх їх розподілили на три вікові категорії в залежності від досвіду та вміннь. У підготовчій категорії змагалися діти, які тільки нещодавно розпочали тренуватися. Молодшу складали гравці, які виступають на змаганнях всеукраїнського рівня. А до старшої потрапили найдосвідченіші – кандидати та майстри більярдного спорту.

Для 12-річної Софії цей чемпіонат став першим. Дівчина розповідає: «Займаюсь я уже 5 місяців. У цей спорт мене привів батько. Я подивилася на все, мені сподобалось, і все — так закрутилось. Тепер маю своє обладнання. Це буде моє перше змагання, тому я трішки хвилююся. Сподіваюсь, що зможу перемогти та розвиватися у більярді й далі».

Змагаються учасники за правилами «вільної піраміди».  У кожній віковій категорії буде чотири призових місця – перше, друге та два третіх. Переможці отримають у якості заохочення грошові призи, а також медалі та грамоти від Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкому. Крім того, на турнірі збирали кошти на автомобіль для 53 механізованої бригади. Про таку допомогу попросив один із спортсменів – професійний психолог більярдного клубу, який з вересня воює на запорізькому напрямку.

«Спробувати себе в більярді мені запропонувала мати. Сподобалось, займаюсь уже 6 років. Статус кандидата в майстри спорту я отримав після перемоги на парному Чемпіонаті Україні. Майстра спорту планую взяти у найближчі роки. Подобається цей спорт, адже тут варто думати. Ну і звісно нічого не вийде без наполегливих тренувань. Тренуюсь тричі на тиждень по дві години, але все одно вважаю, що цього дуже мало: щоб досягти нових висот, потрібно більше», — розповів учасник змагань Кирило. На рахунку хлопця перемоги в чемпіонатах міста, області та кубку України.

Про важливість турніру та подальші плани очільник Відокремленого підрозділу федерації більярдного спорту Дніпропетровщини Олег Пудовкін каже: «Ці змагання виступають підготовчими та відбірковими на Чемпіонат України, який пройде 28 червня в Хмельницькому. Коли діти закінчать навчання в школі, із більш ніж десяти найкращих спортсменів буде формуватися та готуватися збірна команда Кривого Рогу, яка й поїде на турнір».

У Кривому Розі проходять чімпіонати не лише для найменших, а й для найстарших більярдистів. Нагадаємо, нещодавно позмагатися між собою мали змогу сеньйори та ветерани більярдного спорту. 

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду1

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду2

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду3

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду4

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду5

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду6

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду7

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду8

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду9

Кілька десятків юних більярдистів із Кривого Рогу та не тільки завітали на відкритий чемпіонат міста із більярду10

Джерело

Новости Кривого Рога