Кілометри сіток та раколовок: рибінспектори під час рейду витягли з Карачунівського водосховища браконьєрські знаряддя лову

Фото Дніпропетровського рибоохоронного патруля

Під час рейду у Криворізькому районі рибпатрульні витягли з води 26 браконьєрських сіток та 147 раколовок. Про це повідомили у пресслужбі Дніпропетровського рибоохоронного патруля.

Читайте також: для рибалок Дніпропетровщини створили додаток з нормами та об’ємами вилову риби: як завантажити

Кілометри сіток та раколовок: рибінспектори під час рейду витягли з Карачунівського водосховища браконьєрські знаряддя лову1Фото Дніпропетровського рибоохоронного патруля

Чималий «улов» браконьєрських знарядь інспектори виявили, здійснюючи патрулювання в акваторії Карачунівського водосховища поблизу с. Данилівка Криворізького району.

У прибережній зоні водойми рибпатрульні вилучили 26 сіток загальною довжиною 2,5 км та 147 раколовок загальною довжиною 0,7 км.

Власників незаконних знарядь знайти, на жаль, не вдалося. За результатами роботи інспектори склали акти вилучення безгосподарського майна.

Рибпатрульні нагадують жителям Криворізького району про те, що в  Управлінні Держрибагентства у Дніпропетровській області функціонує телефонна «гаряча лінія». Якщо ви стали свідком грубого порушення правил рибальства чи продажу риби, або раків, телефонуйте за номером (096) 400-02-50.

Раніше журналісти krivbass.city вже розповідали, що з 1 квітня на Криворіжжі ловити рибу заборонено у зв’язку з нерестом. Тривалість заборони відрізняється залежно від водойми. Так, у Кам’янському водосховищі вона триватиме з 8 квітня по 16 червня, у Дніпровському водосховищі – з 5 квітня по 13 червня, у всіх інших водосховищах – з 1 квітня по 9 червня, на всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) в межах Дніпропетровської області – з 1 квітня по 20 травня, а у інших придаткових водоймах річок – з 1 квітня по 30 червня.

Інспектори нагадують, що відповідно до Правил любительського рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство гачковими знаряддями лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Рибалити можна з берега за межами нерестовищ (межі визначені у наказі). Забороняється здійснення будь-якого іншого способу вилову, в тому числі, з перевищенням дозволеної добової норми вилову – 3 кілограми та 1 шт.

Крім того, відповідно до Правил промислового рибальства у рибогосподарських водних об’єктах України забороняється добування водних живих ресурсів в даний період.

Під час нересту риба збирається у великі зграї, у неї приглушуються інстинкти самозбереження і вона практично не реагує на небезпеку. Цим намагаються скористатися браконьєри, які не проти поласувати ікряною рибою, масово знищуючи таким чином популяції водних біоресурсів.

Порушення правил рибальства карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 ККУ. Штраф від 17 000 до 51 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією сіток та риби.

Раніше ми писали: рибоохоронці Дніпропетровщини передали на потреби ЗСУ 10 кілометрів рибацьких сіток.

Джерело

Новости Кривого Рога