Колишній директор КПВС заробив на підприємстві з Кривого Рогу майже 3 млн. грн.

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», з середини липня до початку серпня 2023 року державне підприємство «Кривбаспромводопостачання» уклало 5 угод на роботи екскаватора та самоскиду із ТОВ «Імперіал Консалтинг». Загальна сума угод склала 2,7 млн. грн.

170823 27 min

Всі закупівлі були проведені за так званими «прямими угодами», тобто без конкурентних торгів. При цьому, замовник не спромігся оприлюднити безпосередньо самі договори, тому про адекватність цін на послуги спецтехніки судити неможливо. Марки та клас транспортних засобів, які винаймало підприємство, не зазначені.

Наша історія про компанію, що отримала підряди, та її нинішнього бенефіціара.
ТОВ «Імперіал Консалтинг» засновано у Києві в січні 2019 року Валерієм Пухальским, мешканцем міста Черкаси.

За адресою прописки компанії: місто Київ, вул Глибочицька, б.16, офіс 1, квартирують ще 27 організацій. Дуже схоже, що саме тут спритні юристи-реєстратори «штампують» компанії на продаж. До лютого 2022 року і само ТОВ «Імперіал Консалтинг» вело діяльність в сфері права.

В вересні 2022 року до числа засновників ТОВ «Імперіал Консалтинг» додався Єгор Олександрович Прокопчук. Сьогодні він є кінцевим бенефіціарним власником компанії. Пухальский зазначений як директор фірми та підписант.

За даними аналітичної платформи YouControl, у власності ТОВ «Імперіал Консалтинг» значиться лише автокран МАЗ-5337 на 10-20 т червоного кольору 2005 року випуску. Ані власного самоскиду, ані екскаватору, в реєстрі YouControl, компанія не має.

Після зміни основного виду діяльності, вже в квітні 2022 року, ТОВ «Імперіал Консалтинг» почало отримувати замовлення на виконання робіт від бюджетних організацій Кривого Рогу.

Так, АТ «Криворізька теплоцентраль» без торгів замовила у київської компанії послуги спецтехніки на 3 млн. грн. В 2023 році напряму замовляти послуги спецтехніки почало ДПП «Кривбаспромводопостачання».

Власник компанії-підрядниці Єгор Прокопчук з 2016 по 2020 рік був директором підприємства-замовника ДПП «Кривбаспромводопостачання».

Ця персона потребує окремої розповіді.

Єгор Прокопчук родом з Черкас. Свою кар’єру держслужбовця він починав в Одесі. У 2014 році Прокопчук займав посаду керівника управління діловодства та контролю Одеської обласної державної адміністрації.

Очолював наглядову раду ТОВ «ТРК «Нова Одеса», — медіа, що підконтрольне криворіжцю Володимиру Немировському. Про цього старого друга Вілкула Криворізький центр розслідувань розповідав в матеріалі про ліфтову монополію.

Там же в Одесі Прокопчук познайомився із ще одним криворіжцем — Костянтином Усовим. До речі, колишній журналіст Усов якраз працював в медіа-проектах Немировського, а також був його медіа-консультантом та піарником. Всі троє також пов’язані через громадську організацію «Центр захисту одеситів», де Прокопчук досі є головою.

Коли Усов був обраний криворіжцями в Верховну Раду від партії Блок Петра Порошенка, Прокопчук на громадських засадах став помічником народного депутата, змінив Одесу на Кривий Ріг, де по протекції свого товариша нардепа отримав посаду гендиректора держпідприємства «Кривбаспромводопостачання».

В 2020 році, теж не без підтримки Усова, Прокопчук отримав посаду Голови Державної служби України з безпеки на транспорті. У 2021 році його звільняють. На цьому кар’єра держслужбовця Єгора Прокопчука закінчилась. А от кар’єра Усова пішла далі — він став депутатом Київської міської ради від партії «Європейська солідарність».

У Кривому Розі ім’я Єгора Прокопчука запам’яталося скандально провальною «реорганізацією» «Кривбаспромводопостачання», після проведення якої місту обіцяли «водну незалежність».

Але провальна вона була тільки для підприємства, бо сам Прокопчук за чотири роки керівництва встиг обзавестися квартирою та гаражем у Києві, квартирою у Кривому Розі, а також пересів з автомобіля MAZDA RX-8 на автомобіль TOYOTA SEQUOIA 2008 року випуску, який вдало купив усього за 495 тис. грн.

Також за рахунок підприємства Прокопчук із своїм замом злітав в командировку до Америки. А ще 2018 року держчиновник став співвласником приватного підприємства ТОВ «Деп-Інвест», куди вклав близько двох мільйонів гривень.

Наразі Єгор Прокопчук є власником та керівником кількох бізнесів у Києві та Черкасах, а також головою благодійної організації «Амбрелла».

Сьогодні ДПП «Кривбаспромводопостачання» очолює колишній заступник Прокопчука та його компаньон по американському вояжу Єгор Харитонов. Це його підпис стоїть на угодах з фірмою його колишнього шефа ТОВ «Імперіал Консалтинг».

Отаким «дивним» чином, на тендері в 2023 році знов «перетнулись» шляхи колишнього заступника та його патрона. А нам не дає спокою одне питання: невже на всю величезну Україну держпідприємству ніде було замовити послуги, окрім як у Прокопчука?

Щиро сподіваємось, що таке питання виникне і у правоохоронців, і вони звернуть увагу на цю дивну оборудку.

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»,
Тетяна Коріненко,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога