Комфорт для всіх: В Україні розробляють чіткі правила перевезення тварин в автобусах

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури спільно з зоозахисною організацією UAnimals виступили з важливою ініціативою – розробкою уніфікованих правил перевезення тварин в автобусах. Мета нововведень – зробити поїздки зручними та справедливими для всіх учасників: пасажирів, перевізників та, звісно ж, самих тварин.

Комфорт для всіх: В Україні розробляють чіткі правила перевезення тварин в автобусах

Пропоновані правила враховують розміри та особливості різних видів домашніх улюбленців.

Дрібних тварин (до 10 кг): собаки, коти, декоративні птахи, гризуни перевозитимуть виключно в спеціальних контейнерах (клітках, кошиках, сумках тощо) з непромокальним дном. Розміщення тварин можливе на руках власника, під сидінням або на сусідньому пасажирському місці за умови оплати його повної вартості.
Обов'язковою є наявність підстилки для запобігання забрудненню чи пошкодженню сидінь.

Для собак середнього (10-20 кг) та великого (20-45 кг) розмірів перевезення можливе лише за наявності намордника та повідка. Власник зобов'язаний викупити всі сусідні з ним пасажирські місця. Собака під час поїздки має перебувати на підлозі на спеціальній підстилці, займати пасажирське сидіння заборонено.
Одна людина може супроводжувати не більше однієї (у деяких випадках двох) таких тварин.

Собак вагою понад 45 кг перевозитимуть згідно з окремими правилами перевізника на спеціально обладнаному транспорті.

Собаки-поводирі зможуть подорожувати безкоштовно, але обов'язково в наморднику та на короткому повідку поруч зі своїм власником.

Загальні вимоги для всіх тварин:

— Наявність належним чином оформлених ветеринарних документів є обов'язковою у всіх випадках.
— Пасажир несе повну відповідальність за дотримання санітарно-гігієнічних норм під час поїздки та зобов'язаний постійно наглядати за своєю твариною. Залишати її без нагляду категорично заборонено.

Ініціатори підкреслюють, що нові правила спрямовані не на обмеження прав власників тварин, а на створення комфортних та безпечних умов для всіх учасників пасажирських перевезень, демонструючи повагу та турботу до чотирилапих членів родин.

Очікується, що проєкт буде затверджено протягом 30 днів, тому Мінрозвитку закликає громадськість долучатися до обговорення та надсилати свої пропозиції та зауваження.

Нагадаємо, що в Україні влітку зміниться параметр номінальної напруги електрики.

Джерело

Новости Кривого Рога