Тепер підприємства, що відповідають за сектор систем життєзабезпечення населення, зможуть забронювати до 75% своїх працівників від мобілізації. Раніше дозволений відсоток складав 50%, що часто призводило до дефіциту фахівців. Нові зміни, ініційовані Міністерством розвитку громад та територій, мають допомогти уникнути перебоїв у наданні ключових послуг.
Йдеться про спеціалістів, які забезпечують стабільне теплопостачання, водопостачання та водовідведення, а також вивезення побутових відходів. Завдяки збільшенню квоти бронювання, комунальні підприємства зможуть більш ефективно планувати свою роботу, швидше реагувати на аварійні ситуації та підтримувати належний стан мереж.
«Вдалося знайти баланс між необхідністю покриття потреб комунальної інфраструктури та збереженням мобілізаційного потенціалу в умовах повномасштабної війни. Завдяки підвищенню рівня бронювання до 75% ключові працівники зможуть залишатися на своїх посадах, що є критично важливим для безпеки та стабільності громад. На місцях підприємства часто працюють на межі можливостей через кадровий дефіцит. Без досвідчених фахівців, слюсарів, операторів та достатньої кількості ремонтних бригад утримувати мережі в належному стані стає вкрай складно», — наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій Костянтин Ковальчук.
Окрім збільшення відсотка бронювання, уряд також пом'якшив вимоги до рівня заробітної плати комунальників, яких планують забронювати.
Нагадаємо, що раніше ми писали, що в Мінекономіки відповіли, чи коригуватимуться вимоги до зарплати людей для бронювання від армії.