Конкурент пса Патрона із Кривого Рогу: службового собаку нацгвардійців Джека нагородили медаллю «За віддану службу»

Німецька вівчарка «Джек» на службі кінологічного відділу із 2016 року. За цей час чотирилапий встиг пройти АТО/ООС, а нині допомагає підтримувати порядок під час військового стану у рідному місті. На рахунку собаки кілька затриманих наркоторговців, людей, які перебували у розшуку, а відтепер – і медаль «За віддану службу». Про це повідомляє криворізька військова частина 3011 Нацгвардії на своїй сторінці у соцмережі.

Конкурент пса Патрона із Кривого Рогу: службового собаку нацгвардійців Джека нагородили медаллю «За віддану службу»

На службу Джек потрапив ще зовсім молодим песиком – у 2016 році, а уже у 2017 півторарічний собака познайомився із своїм вірним товаришем, кінологом-гвардійцем Євгеном. Тоді ж для обох розпочалося нелегке, але захопливе навчання. Під час нього Джек повністю опанував свою спеціалізацію – розшукового пса для пошуку зниклих людей. Отримавши відповідні сертифікати, чотирилапий із Євгеном заступили на службу.

Разом собака із кінологом пройшли через декілька ротацій в зоні Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил. Там Джек служив на блокпостах, де допомагав забезпечувати охорону та виявляти людей, які перебували в розшуку.

Після початку повномасштабного вторгнення Джека залучають до підтримання порядку у Кривому Розі в умовах воєнного стану. Пес допомагає військовим нарядам виявляти у порушників заборонені предмети чи наркотичні речовини. 

Так нещодавно, під час патрулювання вулиць одного із районів міста нацгвардійці разом із Джеком затримали жінку. Як виявилося – та розповсюджувала метамфетамін: при собі мала більше пів сотні пакетиків із розфасованим наркотиком.

19 травня собаку нагородили медаллю «За віддану службу». Про особливості своєї тривалої співпраці із Джеком його вірний наставник Євген розповідає: «Коли ти постійно займаєшся з собакою з його раннього віку, то вивчаєш його характер та звички, розумієш, що він вміє робити, як він себе почуває. Собака навчається все своє життя і ти навчаєшся разом із ним – дізнаєшся щось нове, опановуєш нові методи дресирування. До кожного собаки повинен бути індивідуальний підхід. Саме тоді кінолог та службовий собака працюють злагоджено та ефективно».

Конкурент пса Патрона із Кривого Рогу: службового собаку нацгвардійців Джека нагородили медаллю «За віддану службу»1

Джерело

Новости Кривого Рога