18 травня весь світ, Україна та Кривий Ріг відзначає День вишиванки. Після вимушеної перерви до міста повернувся уже традиційний «Парад вишиванок», який влаштував «Перший міський» телеканал за підтримки Металургійної райради. Це був ювілейний, 10-й парад. Колона містян із синьо-жовтими стягами та у вишитих сорочках пройшла від Георгіївської дзвіниці та фінішувала біля флагштоку у парку Героїв.
Ще завчасно біля Георгіївської дзвіниці почали сходитися жителі та гості міста у національних вбраннях. Збиралися сім’ї із дітьми, містяни із друзями, маріупольці, херсонці, інші гості Кривого Рогу, аби взяти участь у десятому та, безперечно, найважливішому «Параді вишиванок» за всю історію нашого міста. Усі – одягнуті в національні вбрання та із патріотичною символікою. Настрою додав і «Перший міський» у вигляді безлічі жовто-блакитних кульок.
О 16:30 святкова хода рушила проспектом Миру. Традиційно очолював її постійний гість Олег Леонтьєв та його вірний кінь Парк у національному вбранні. Одразу за ним йшли курсанти ДонДУВС, які несли 60-метровий синьо-жовтий стяг. Після – жителі та гості міста, які не жаліли голосу, викрикуючи патріотичні гасла.
Проходячи кільце 95-го кварталу, всесвітньо відомого тепер уже у всьому світі, натовп почав співати знайому кожному пісню «Червона калина». Повернувши на проспект Металургів, та минаючи виставку знищеної техніки окупантів лунала уже «Горить, палає техніка ворожа».
Фінішувала хода біля флагштоку у парку Героїв, де стартувала концертна програма. Відкрив її очільник Ради оборони міста Олександр Вілкул: «Безумовно, кожна держава, кожен народ повинен берегти свої традиції. Одним із наших найважливіших генетичних кодів є вишиванка. Саме в ній сьогодні у Кривому Розі українці розгорнули дуже довгий прапор і пройшлись по нашому місту, щоб нагадати усім, що Кривбас непереможний, Україна незламна, а Перемога обов’язково буде за нами. І тоді ми влаштуємо найбільший концерт, одягнемо найкращі вишиванки і пронесемо найбільший прапор. Слава Україні і смерть ворогам!».
Біля флагштоку лунали українські народні композиції, свої виступи показували присутнім дитячі творчі колективи, зокрема й ті, які брали участь у «Шкільному батлі» від «Першого Міського». А «Перший міський» обрав серед учасників ходи володарів найкрасивішого вбрання.
«Містером» параду став пан Олександр. Чоловік вчителює в ліцеї та керує ансамблем народної пісні. Він не пропустив ще жодного параду від «Першого Міського». Звання дорослої «Місіс» дісталося Олені – інженерці з охорони праці в КДПУ. Національне вбрання для неї вишила рідна мати.
«Міні-містером» став 5-річний Кирило, а «міні-місіс» — 3-річна Ангеліна. Обоє прийшли на парад вперше з батьками. Дорослі переможці срібні патріотичні прикраси, а діти – іграшки.
Для тих, завдяки кому цей парад взагалі став можливим, воїнів одного з підрозділів 129-ї Криворізької бригади ТрО влаштували благодійний збір. Зібрані більше 3,5 тис грн передадуть засновниці БО «Твір» Наталі Богун, чоловік якої у лавах 129 бригади продовжує боронити наше місто та країну зі зброєю в руках.
Завершення свята проходило під звуки повітряної тривоги, яка зайвий раз нагадала всім присутнім, що боротьба за нашу незалежність триває. Нашу ідентичність, виражену, в тому числі, і в вишиванках продовжують боронити в окопах наші хлопці. Якщо ми проявлятимемо щодня і в буденних справах таку ж єдність та свідомість, як на параді – то обов’язково переможемо.