Кривий Ріг ІНФО: Бажаєш до школи – вакцинуйся!

З 17 липня і до кінця серпня 2023 року в Україні триває наздоганяюча сatch-up кампанія з імунізації проти кору, епідемічного паротиту, краснухи для дітей віком від 2 до 17 років, які не були своєчасно щеплені згідно з офіційним календарем щеплень. Подробиці – у матеріалі Весь Кривий Ріг

250823 20 min

Станом на 19.08.2023 року згідно даних ЦГЗ, закладами охорони здоров’я Дніпропетровської області виконано 4776 щеплень (27,7 %) із запланованих 17 216 щеплень, щеплено 4321 дитина (30,1 %). Але це ще недостатньо, щоб закінчити вакцинацію у визначений термін.

За 7 місяців 2023 року в м. Кривому Розі щеплено вакциною КПК 51,6% дитячого населення до року, 47,0% дітей віком до 6 років.

В Україні діє відповідне законодавство щодо необхідності отримання профілактичних щеплень, допуску дітей до навчання, які їх не отримали, а саме: Закон «Про захист населення від інфекційних хвороб» . Стаття 15 зокрема – забороняє відвідування дитячих закладів дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно Календаря профілактичних щеплень, у тому числі щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи. Згідно зі статтею 53 Закону України «Про освіту» здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці, а також зобов’язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля.

Наразі стало відомо, що ймовірна очна або змішана форми навчання в закладах освіти. Тому питання про вчасне щеплення дітей є досить актуальним і більш того – болючим.

Незважаючи на зміну ситуації, невизначеність очного навчання в навчальний рік 2023-2024 рр. пропонуємо батькам дітей звернутися до закладів охорони здоров’я за місцем проживання та перевірити стан здоров’я дитини, при необхідності отримати відсутні профілактичні щеплення.

Батькам та дітям , особливо тим , що мають статус ВПО, інші категорії (роми, інші етнічні групи) не потрібно хвилюватися де отримати необхідні профілактичні щеплення. Для цього необхідно тільки звернутися в будь-який заклад охорони здоров’я.

На всіх локаціях працюють професійні медичні працівники, які мають всі навички проведення вакцинацій та можуть надати необхідну допомогу, в разі виникнення надзвичайних подій.

Вакцини, якими здійснюються щеплення, безпечні та зареєстровані в Україні; наявні на всіх пунктах щеплення; зберігаються з дотримання умов «холодового ланцюга».

Щеплення безкоштовні.
Вакцинуйтеся!

Лариса Коток,
лікар-епідеміолог Відокремленого структурного підрозділу «Криворізький районний відділ Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога