Кривий Ріг ІНФО: Небезпека вживання неочищеної води та ризик зараження інфекційними захворюваннями

Утримайтесь від споживання та використання неочищеної води! Використовуйте воду тільки з безпечних джерел! – закликають в Кривому Розі лікарі-епідеміологи

150623 18 min

Закликаємо утриматися від споживання та використання неочищеної води з акваторії Дніпра та інших водойм на територіях, що найбільше постраждали від російського теракту на Каховській ГЕС.

Передусім йдеться про Херсонську, Миколаївську, Запорізьку, Дніпропетровську та Одеську області.

Це пов’язано з тим, що через затоплення полів, каналізаційних споруд, кладовищ та домогосподарств вода має високий рівень забруднення.

Наприклад, у поверхневих водоймах уже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників. Тому таку воду в жодному випадку не можна використовувати, оскільки це може призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій.

Наполегливо просимо уникати:
— купання у водоймах;
— забору води для споживання та господарських потреб;
— напування тварин;
— вилову риби.

Від цього залежить ваше здоров’я та життя, а також ваших близьких!
Хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, убиралень, сміттєзвалищ можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій унаслідок підриву ГЕС.

Щоби знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях, дотримуйтеся таких правил:
1. Пийте тільки бутильовану або привізну воду після кип’ятіння.
2. Воду для приготування їжі й господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця на подвір’ї – більше не є перевіреними джерелами води. Як і водопровід, призначений для технічних цілей.
3. Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення!

На постраждалих територіях посилено епідемічний нагляд. На місцях щоденно працюють фахівці Центру контролю та профілактики хвороб та відбирають проби води з водойм та криниць тощо.

Бережіть себе та своїх близьких!
При найменших симптомах гострих кишкових інфекцій чи харчових отруєнь слід негайно звернутися по медичну допомогу!
Самолікування небезпечне для здоров’я!

Світлана Науменко,
Лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного (нагляду) спостереження та профілактики інфекційних хвороб ВСП «Криворізький районний відділ ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України»,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога