Кривий Ріг культурний: в музичному коледжі відбувся вечір пам’яті Юрія Шильман

12 січня виповнився рік з дня смерті знаменитого криворізького музиканта і педагога Юрія Шильман. З нагоди цієї трагічної річниці 18 січня в стінах музичного коледжу імені Глінки відбувся концерт. На нього з’їхалися виконавці з усіх куточків України, які своєю чудовою грою вшанували пам’ять видатного діяча мистецтва.

18 січня в криворізькому музичному коледжі відбувся вечір пам’яті Юрія Шильман, який передчасно пішов 12 січня 2019 року. У його честь відбувся концерт, який підготували колеги педагога, а також його учні, які заради цього приїхали з різних міст країни. Програма створювалася під керівництвом і за безпосередньої участі дружини Юрія.

«Його професійне вплив і людський вплив на студентів усіх відділів, в усі часи безцінне. Нам дуже пощастило », — згадує про колегу Наталя Чернічук, завідуюча спеціалізацією« Оркестрові струнні інструменти ».

Глядачі змогли побачити кілька відеосюжетів, знятих ще за життя метра. Крім цього зі сцени прозвучало більше десяти композицій у виконанні учнів музиканта, а також камерного оркестру. Переважно це були твори для струнних інструментів і фортепіано — «К Нідрей» Макса Бруха, «Вокаліз» Михайла Жербіна, етюди Олександра Скрябіна, «Каприз №6 сіль-мінор» і «Концерт №1 ре-мажор» Нікколо Паганіні та інші. Завершилася програма на позитивній ноті — легендарної «Маленької нічної серенадою» Вольфганга Амадея Моцарта.

«Все вистраждане за цей рік, в кінцевому рахунку вилилося в цей концерт, в цій готовності учнів з далеких місць приїхати, грати. Ви бачили, наскільки щирі, наскільки одухотворені вони були у виконанні. І я не можу вам говорити про свої почуття, це надто особисте. Я думаю, що це і так усім зрозуміло », — поділилася своїми враженнями про подію дружина Юрія Маргарита Кратінова.

Концерт пам’яті зірвав аншлаг, в залі не залишилося жодного вільного місця, так що деякі цінителі живий інструментальної музики насолоджувалися програмою стоячи.

Нагадаємо, в Криворізькому музколледже завершився сезон традиційних зимових концертів, ініціатором яких спочатку був Юрій Шильман.

Новости Кривого Рога