Криворіжці, чиє майно пошкоджено внаслідок нічної атаки, отримають грошову допомогу з міського бюджету

Криворіжці, чиє майно пошкоджено внаслідок нічної атаки, отримають грошову допомогу з міського бюджету

Одразу після нічної атаки ворожими дронами у Кривому Розі розпочали свою роботу два оперативні штаби з видачі матеріалів та оформлення документів на отримання матеріальної допомоги для мешканців постраждалих районів.

Читайте також: впродовж дня до поліції мешканці Криворізького району подали майже 100 заяв про пошкоджене майно.

У Довгинцівському районі пункт видачі необхідних будівельних матеріалів працює на вулиці Транспортній, 14. Для оформлення допомоги за пошкоджене майно мешканці мають звертатися  до  виконкому Довгинцівської райради (за адресою вулиця Дніпровське шосе, 16).

У Саксаганському районі пункти  видачі  матеріалів та оформлення  допомоги  діють  за адресами: вулиця Радієвського, 48 (гімназія №91)  та на вулиці Катеринівській  8А (гімназія №77).

Оперативні штаби працюватимуть з 9:00  до 17:00.

Про роботу штабів журналістам krivbass.city на місті руйнувань розповів заступник криворізького міського голови Олександр Катриченко.

Криворіжці, чиє майно пошкоджено внаслідок нічної атаки, отримають грошову допомогу з міського бюджету1

«Найголовніше завдання оперативних штабів – встановити обсяг збитків, які спричинили сьогодні вночі ворожі безпілотники. Також важливо якомога раніше почати працювати з постраждалими містянами», — зазначив Олександр Катриченко.

Чиновник також зазначив, що станом на сьогодні відомо про 70 пошкоджених багатоквартирних та будинків приватного сектору, а також близько 20 об’єктів бюджетної сфери (дитячі садочки, школи, лікарні тощо).

Сьогодні оперативно місто забезпечує підвоз будівельних матеріалів до оперативних штабів. Людям, які мають можливість самостійно усунути наслідки прильотів, видають шифер, листи OSB, цвяхи, дошки, рейки, плівку, піну.

Криворіжці, чиє майно пошкоджено внаслідок нічної атаки, отримають грошову допомогу з міського бюджету2 Криворіжці, чиє майно пошкоджено внаслідок нічної атаки, отримають грошову допомогу з міського бюджету3

Другий напрямок роботи з населенням – підготовка та збір документів для отримання грошової допомоги з міського бюджету.

Криворіжці, чиє майно пошкоджено внаслідок нічної атаки, отримають грошову допомогу з міського бюджету4 Криворіжці, чиє майно пошкоджено внаслідок нічної атаки, отримають грошову допомогу з міського бюджету5

«На жаль, це не перший приліт у нашому місті, тому ми вже маємо відпрацьований механізм роботи з постраждалими», — зазначив Катриченко.

Так, у Саксаганському та Довгинцівському райвиконкомах працюють робочі групи, де фахівці приймають документи для надання грошової допомоги містянам, чиї помешкання постраждали цієї ночі.

Щоб оформити документи про пошкоджене майно потрібно мати:

  • паспорт, 
  • ідентифікаційний код,
  • право власності на житло,
  • реквізити рахунків в банках.

На місцях влучань працює спеціальна комунальна техніка та всі служби, щоб максимально швидко прибрати будівельне сміття ів навести лад.

Олександр Катриченко запевнив, що ті криворіжці, хто одними з перших сьогодні подали пакет документів, зможуть отримати гроші вже з понеділка.

Також важливо знати, що сума  матеріальної допомоги буде призначатися у кожному випадку окремо, в залежності від обсягу ушкоджень. Розмір допомоги визначатиме спеціальна комісія. Фахівці робочих груп допомагатимуть також подати заявку у застосунку «Дія».

Заступник міського голови золкрема повідомив, що у Довгинцівському районі внаслідок нічних прильотів була перебита лінія електропередач та пошкоджений водовод. Для забезпечення водою організовано підвоз води до будинків, які найбільше постраждали вночі.

Також наразі у будинках на період обстеження та ліквідації наслідків, які найбільше постраждали та ушкоджені перекрита електроенергія, газ та водопостачання.  На місці працюють фахівці всіх служб, тож, світло і вода з’являться у мешканців максимально оперативно.

Раніше ми писали: За процесуального керівництва Криворізької східної та Синельниківської окружних прокуратур розпочато досудові розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Джерело

Новости Кривого Рога