Криворіжці просять мера бути ввічливіше і записатися на курси української мови

Житель Кривого Рогу Андрій Дашко зареєстрував петицію «За ввічливість мера». Він пише, що міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул «своїми висловлюваннями зробив вагомий внесок в розвиток сучасної української мови».

За словами автора петиції, деякі висловлювання мера міста стали крилатими.

Журналісти неодноразово писали про таких висловлюваннях міського голови під час пленарних засідань сесій:

«Ви до ранку не доживете», — мер Кривого Рогу під час голосування за виділення грошей для Червоний гірник »;
«Ти диви орел який», — мер Кривого Рогу начальнику УБЖП;
«Клоунов понаводілі», — мер Кривого Рогу під час обговорення нагородження почесними званнями головного комсомольця і ​​главу Опозиційного блоку;
«Верещати вже не треба», — мер Кривого Рогу про центр поводження з тваринами;
«Два автентичних прапора злякали всю нечисть», — мер Кривого Рогу;
«Ми приречені», — мер Кривого Рогу депутатам;
«Бог терпів і нам велів», — мер Кривого Рогу про ситуацію на КПВС;
«Че ви верещить», — криворізький міський голова не поставив петицію про перерозподіл грошей зі святкування Дня міста на лікування дітей на голосування;
«Прийди, побач, вже все зроблено», — криворізький мер першим придумав запустити тролейбуси на Змичку;
«Клоунада триває», — заявив криворізький міський голова, поки депутати записувалися на виступ;
«Господи, хворі люди», — мер під час голосування за спробу виконкому створити індустріальний парк Кривбасу.

Відомими фразами міського голови стали фрази, озвучені на сесійних засіданнях: «Запишіться на піар», «Це все від лукавого, від вашого лукавого», «Шановні і нешановні депутати», «На підлогу шишечки», «Поверещала? Відповідаю »,« У мене прохання: беріть все і прапор вам у руки »,« переляканих всю нечисть. Як хрест нечисть лякає, так і прапори, не доводьте мене, не потрібно »,« Так чи ні так я кажу ».

Автор петиції нагадав про таких висловлюваннях Юрія Вілкула під час сесії: «Тендери-шмендери», «Аллах акбар і все», «Та хлопайте, хоч повсірайтеся», «Не нада, важитимуть не нада, значить сиди і сопи», «Ви всі чуєте, що я кажу? Або прийшли, щоб не слухати, а триндеть? ».

Андрій Дашко пише, що 10 статтею Конституції України українська — державна мова. Він просить, щоб міському голові зобов’язали говорити державною мовою і уникати навмисного спотворення мови або приниження української мови під час виконання посадових обов’язків.

«Зобов’язати Юрія Вілкула пройти курс української мови в Центрі безперервної освіти КНУ. І зобов’язати його ставитися до людей доброзичливо і з повагою, поважати права і свободи людини », — вимагає автор електронного обігу.

Новости Кривого Рога