Криворіжці розповіли меру, чому діти ходять 5 кілометрів до школи пішки, а пенсіонери не можуть потрапити в аптеку

У Кривому Розі в 2019 році городяни змушені кілька кілометрів йти пішки до найближчої зупинки громадського транспорту щоб доїхати до школи, дитячого садка або аптеки. Ця проблема виникла в зв’язку з тим, що маршрутки, які повинні ходити до КДЗ, не виконують графік і, в кінцевому підсумку, взагалі зникли. Криворіжці в черговий раз прийшли до мера на прийом щоб розповісти про проблему.

21 січня, проходив прийом громадян міським головою. Поспілкуватися і розповісти про проблеми в місті меру записалося 16 осіб.

Серед тих, хто прийшов на прийом громадян, були і жителі 11 вулиць поблизу КДЗ (каменедробильний завод). Кріворожанкі розповіли, що у них проблема з транспортом, яку вони не можуть вирішити вже 2 роки.

-Ми вже 2 роки ходимо в транспортний відділ з цією проблемою, але чуємо тільки обіцянки. Начальник транспортного відділу в минулий понеділок, коли ми прийшли до нього в черговий раз, сказав: Мені що, на велосипедах вас возити? І нам ще додали, щоб ми не ходили і не давили тут на жалість, бо нам допомогти не можуть, — відзначили жительки 11 вулиць поблизу КДЗ Світлана Вікторівна.

До їх району ходила раніше 287 маршрутка і у людей було дуже багато на неї нарікань. В кінці грудня 2018 року криворіжцям дали відповідь у відділі транспорту, що на маршруті 287 було передбачено 16 автобусів. Діючі договори на перевезення пасажирів №287 розірвані автомобільними перевізниками і на маршрут тимчасово залучили нового перевізника ТОВ «Пріваттранс». В офіційній відповіді було зазначено, що вказаний перевізник здійснює перевезення пасажирів відповідно до графіку, розробленому з урахуванням існуючого пасажиропотоку та кількості транспортних засобів.

Разом з тим, жителі 11 вулиць поблизу КДЗ відзначають, що було зазначено, що на маршруті 16 машин працює, а по факту — 1-2 маршрутки.

-У вас в документах може бути написано все, що завгодно, але ми не бачимо жодної маршрутки. Ми хочемо щоб додали машини на маршрут і склали графік, — повідомила Світлана Вікторівна, яка прийшла з сусідами на прийом громадян до мера.

-У нас діти мерзнуть по годині — півтори на вулиці, поки чекають маршрутку, потім хворіють і не ходять в школу. Якщо йти пішки, то треба пройти близько 5 км в таку погоду. Ми вже другий раз до мера прийшли, але результату — нуль, — зазначила місцева жителька Марина Палій.

Криворіжцям сказали на прийомах у чиновників, що зараз всі власники маршрутних таксі — «приватники» і місто нічого їм зробити не може. Коли люди сказали, що їм треба йти до найближчої зупинки 3 км, їм відповіли, що «це не так вже й багато».

-Діти не ходять ні в садок, ні школу, не можна поїхати ні в аптеку ліків купити, ні в магазин за хлібом, — додала Марина Палій. — Ми живемо в Центрально-Міському районі, ні в селищі, ні в селі якомусь забитому, але до нас не ходить транспорт.

За словами місцевих жителів, ніякого графіка на маршруті немає, в свята взагалі не ходила жодна маршрутка, а у вихідний день може вийти на маршрут 1-2 машини.

-Ми вже не знаємо, що робити і куди звертатися. Просили і директора школи, щоб він написав якесь звернення, тому що діти по місяцю в школу не ходять через відсутність транспорту. Але, нам відповіли, що немає таких повноважень. Прийшли до мера, щоб хоч він щось зробив. Але, ми і в минулому місяці ходили. Нам тоді начальник відділу транспорту сказав, що цей маршрут нерентабельний, а ми його запитали: так а хто його зробив нерентабельним? Однією ж машиною ти не зробиш рентабельним маршрут.

Минулого разу коли ми приходили на прийом до мера, він сказав Сиротюк: щоб із завтрашнього дня було як мінімум 8 машин на маршруті та графік дотримувався. Так тепер взагалі маршрутки зникли. Графік у нас по телефону — дзвонимо водієві і запитуємо у нього: ви будете сьогодні чи ні? Це до сліз образливо. І за діток прикро, що не можуть доїхати до школи, і за старих, які не можуть і в аптеку потрапити щоб ліки купити, — підкреслили криворожанки.

Після сьогоднішнього прийому у мера наш кореспондент поспілкувався зі Світланою Вікторівною щоб дізнатися, яке рішення було прийнято. За словами кріворожанкі, нічого їм ніхто вже навіть не обіцяє. Коли вони сказали, що прийдуть і на наступний прийом громадян до мера, він сказав, щоб приходили. Тільки про будь-якому рішенні даної проблеми мови не було.

Новости Кривого Рога