Криворіжці знайшли останки бійця Першої світової війни, дізналися його ім’я і знайшли його родичів

З 2016-му році під час пошукової експедиції на горі Кукул, пошуковими системами ГО «Союз» Народна пам’ять «був знайдений боєць, який загинув під час Першої світової війни. При ньому був смертник, з добре збереженими листом. Волонтери відшукали родичів бійця і показали їм , де він похований.

Про це повідомляє член ГО «Пошук-Дніпро», журналістка Вікторія Симкина на своїй сторінці в Facebook.

«Навіть ми, пошуковики, не думали, що таке можливо! Це стало першою чудовою новиною — столітній Клочек папери з читаним текстом!
Але мова була вже з категорії застарілих та прочитати ім’я нам не вдавалося.
І тут — друга чудова новина! Допомогти зголосилися колеги-пошуковики зі Швейцарії, підключивши іменитих істориків «, — зазначила Вікторія Симкина.

Знайденим бійцем виявився 27-річний Дмитро Шабатовскій. Уродженець села Яблунів Тернопільської області.

«Колеги-журналісти 1 + 1 знайшли родичів Дмитра! Виявилося, що вони до сих пір живуть в цьому селі. До війни хлопець не встиг одружитися. Але його брат, з яким вони воювали разом, повернувся живим і обзавівся сім’єю. Вчора ми познайомилися з внучатим племінником Дмитра, паном Іваном і його дружиною пані Надією. Вони дуже хвилювалися, не знали, куди нас посадити, з цікавістю розпитували. Довго розглядали речі, знайдені разом з останками. і все повторювали, що і уявити собі такого не могли! 100 років пройшло! » — повідомила волонтер.

Пошуковики відвезли пана Івана на могилу Дмитра Шабатовского в село Татарів, де його поховали 11 листопада. У день закінчення Першої світової.

«Він знову говорив, що не може повірити в те, що відбувається. Поклав квіти, запалив свічку, а потім сказав:
— У мами з татом всі діти були світлімі а я один чорний. Діду казав, что я з его братом Дмитром Одне особі. Любив мене дід более за всех. На Великдень дочок візьму онуків та пріїдемо сюди. Стою тут и Відчуваю — Рідня «.

Новости Кривого Рога