Криворіжець шпигував за «центрами прийняття рішень»

Спецоперацію з викриття агентури проводили співробітники СБУ у Києві та Київській області за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.

Служба безпеки провела масштабну спецоперацію у декількох областях України. У результаті комплексних заходів затримано трьох учасників агентурної мережі фсб і встановлено особу їхнього російського «куратора».

За завданням спецслужби рф зловмисники шпигували за так званими «центрами прийняття рішень». Зокрема, збирали розвіддані про локації, озброєння та особовий склад Сил оборони у центральній та південній частині України.

За кожне виконане завдання російські агенти отримували від агресора до 550 дол. на власні картки. Сума залежала від терміновості і якості виконаної «роботи». Зв’язок із представником російської спецслужби агенти підтримували через месенджери.

На Вінниччині місцевоий житель намагався визначити координати Штабу командування Повітряних Сил ЗСУ та підрозділів Національної гвардії. Ворожий агент проводив фото-, відеозйомку українських об’єктів та прилеглої місцевості з вікон магазинів та інших неподалік розташованих будівель.

У Дніпропетровській області агент фсб із позивним «Грім» малював для окупантів схеми оборонних рубежів на території Кривого Рогу і визначав місця зберігання техніки та боєприпасів у місті. Для збору інформації він періодично влаштовувався на підсобні роботи поблизу або на території критичних об’єктів. Ще одним його завданням було отримання планів евакуації та схем будівель місцевих підрозділів Сил оборони, у тому числі СБУ.

В Одесі учасник російської агентурної мережі вивідував паролі для пересування по території міста у комендантську годину та для проїзду блокпостів. Також він мав визначити GPS-координати військових об’єктів у районі обласного центру. Для цього об’їжджав місцевість та робив спеціальні позначки на електронних картах.

Слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру у державній зраді, вчиненой в умовах воєнного стану. Наразі зрадники перебувають під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує довічне ув’язнення.

Криворіжець шпигував за «центрами прийняття рішень»0 Криворіжець шпигував за «центрами прийняття рішень»1 Криворіжець шпигував за «центрами прийняття рішень»2 Криворіжець шпигував за «центрами прийняття рішень»3 Криворіжець шпигував за «центрами прийняття рішень»4 Криворіжець шпигував за «центрами прийняття рішень»5 Криворіжець шпигував за «центрами прийняття рішень»6 Криворіжець шпигував за «центрами прийняття рішень»7 Криворіжець шпигував за «центрами прийняття рішень»8

Джерело

Новости Кривого Рога