На криворізьких гірничо-видобувних підприємствах поступово впроваджуються світові технології видобутку сировини. Про це повідомили фахівці руднику «Суха Балка»
На шахті Кривого Рогу почав працювати унікальний самоскид
Цими днями на шахті імені Фрунзе руднику «Суха Балка» запустили у роботу унікальний самоскид DRUK 20. Його підготували, спустили в шахту та зібрали на горизонті -1227.
Вантажівка призначена для експлуатації у вузьких тунелях, розвантажування 20 т кузова відбувається за лічені хвилини, робоче місце водія комфортне, захищене, надійне.
Самоскид транспортуватиме видобуту рудну сировину до пункту розвантажування для подальшого видання на-гора.
Такий спосіб транспортування дозволить підвищити ефективність виробничих процесів, підіймати руду на поверхню без поглиблення бункерного комплексу.
Подібна технологія вже набула популярності на світових видобувних виробництвах, але на криворізькому родовищі буде застосована вперше.
Самоскид для шахтних тунелів — фото рудник «Суха Балка»
Читайте також: Метінвест інвестує в модернізацію Північного комбінату у Кривому Розі 24 млн євро: кредит дав Deutsche Bank
Самоскид для шахтних тунелів — фото рудник «Суха Балка»
Яка ефективність застосування видобутку такими способом?
Ефективність і світовий досвід:
- Використання самоскидів типу DRUK 20 є поширеним у світовій практиці на великих підземних рудниках (наприклад, у Канаді, Австралії чи Південній Африці), де вони довели свою ефективність завдяки швидкості, надійності та економії часу.
Для Кривого Рогу це перше впровадження такої технології, що може стати основою для модернізації інших шахт регіону.
Економічний і виробничий ефект:
- Швидке транспортування руди підвищує продуктивність шахти, зменшуючи простої та оптимізуючи логістичний ланцюг.
- Відмова від поглиблення бункерного комплексу знижує витрати на будівництво та обслуговування інфраструктури.
- Технологія сприяє підвищенню безпеки, оскільки зменшує кількість ручних операцій і час перебування працівників у зонах підвищеного ризику.
Раніше ми писали: у 2022-2025 роках Метінвест інвестував в розвиток освіти 570 млн грн, а його індекс освітньої філантропії становить 95,10 із 100 балів. Нині Метінвест Політехніка надає можливість здобути інженерно-технічну вищу освіту за 19 програмами бакалаврату, 21 — магістратури та 5 напрямами аспірантури, а також пропонує курси підвищення кваліфікації та тренінги. У створення матеріальної бази та розвиток Метінвест Політехніки компанія інвестувала 513 млн грн.