Криворізькі гвардійці міцно втримують Урожайне, незважаючи на щільні обстріли окупантів

Як повідомляє Весь Кривий Ріг з посиланням на паблік «Військова частина 3011 Національної гвардії України», потужні обстріли Урожайного не припиняються: російські війська рівняють Донеччину із землею

110923 15 min

Після звільнення населеного пункту гвардійці стали на самому «нулі» — позиції росіян знаходилися в кількохстах метрах.

Селище Урожайне Волноваського району було звільнене 16 серпня, про що офіційно повідомив Генеральний штаб Збройних сил України. Населений пункт перебував в окупації з 3-го березня 2022 року. Після успішної операції Сили оборони укріпилися на рубежах населеного пункту та тримають оборону.

Доля Урожайного, як і багатьох інших сіл та міст, яким довелося пережити окупацію, невтішна. Розбиті хати місцевих мешканців, понівечені автівки, розкрадене майно селян – таку вже звичну картину по собі залишили росіяни. Бої за населений пункт точилися тривалий час, але військовим вдалося повернути його під контроль України.

Сергій – один із військовослужбовців Криворізької бригади, які стояли на самому «нулі» після звільнення Урожайного.

«Обстріли були такі щільні та інтенсивні, що ти не міг навіть на кілька секунд підняти голову. А в День Незалежності росіяни «вітали» нас КАБами, танками, мінометами та дронами-камікадзе з особливою «щедрістю»», — згадує нацгвардієць. Для того, аби дістатися до позицій, військовим потрібно було подолати відстань у декілька кілометрів і увесь цей час за ними слідкували ворожі «очі»». Ворожі позиції знаходилися усього за кількасот метрів від позицій українських бійців.

«За кілька днів зелена лісопосадка перетворилася у суміш із щіпок та землі – росіяни просто усе змішують із землею», — говорить Сергій.

Майже усю територію навколо Урожайного було максимально заміновано і вибухові «подарунки» гвардійці знаходили прикопаними землею, в кущах та на деревах. Знайшли і тих, кого за голосними заявами російського телебачення «нє бросают».

23-го серпня евакуаційній групі Центрального ОТО вдалося евакуювати з Урожайного трьох жінок, які провели в окупації півтора року.

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога