Криворізькі художниці потребують допомоги: російська ракета зруйнувала творчу майстерню, де навчали дітей

Фото Анастасії Щербак

У Кривому Розі внаслідок ракетного удару, який завдали росіяни 8 вересня, пошкоджено десятки квартир, житлових та робочих приміщень. Більше 500 (півтисячі) містян звернулися по допомогу, пошкоджено майно або житло понад 5000 криворіжців. Наразі, через руйнування будівель та споруд певна кількість установ та організацій призупинили свою діяльність через необхідність відновлення, ремонту чи взагалі, пошуку нових приміщень. Дорослі втратили можливість заробляти кошти на життя, а діти — можливість розвивати свої творчі здібності і займатися мистецтвом.

Зокрема, від вибуху російської ракети постраждала творча майстерня Visual Art Center. Будівля повністю понівечена, дах зруйновано, вивалися стіни та здвинулися вбік на 20 сантиметрів.

Про наслідки російського ракетного обстрілу для художньої майстерні журналісти krivbass.city поспілкувались із художницею Анастасією Щербак.

Криворізькі художниці потребують допомоги: російська ракета зруйнувала творчу майстерню, де навчали дітей1 Криворізькі художниці потребують допомоги: російська ракета зруйнувала творчу майстерню, де навчали дітей2 Криворізькі художниці потребують допомоги: російська ракета зруйнувала творчу майстерню, де навчали дітей3

Фото Анастасії Щербак

«Творча майстерня Visual Art Center навчає діток і дорослих образотворчому мистецтву. В грудні 2022 року підготували виставку робіт вихованців та викладачів «Арт-вітрина». Під час виставки ми проводили благодійні майстер-класи і кожен охочий міг долучитися до світу мистецтва зробивши нефіксований благодійний внесок. На майстер-класах наші відвідувачі  розписували підсвічники, і створювали листівки в техніці олія на картоні, і викладали мозаїку з вітражного скла, опановували такі техніки як діатипія, монотипія, трафаретний друк. Всі зібрані кошти з майстер-класів  були передані у фонд «Повернись живим». По завершенню виставки ми так само і надалі проводили майстер-класи за донат для допомоги військовим. Багато інформації можна побачити на наших сторінках у соцмережах. Всі анонси майстер-класів там також публікуємо»,- зазначає Анастасія Щербак, представниця Visual Art Center.

Читайте також: Для отримання компенсацій за пошкоджене майно криворіжцям необхідно зробити наступні кроки

Анастасію Щербак у нашому місті знають як талановиту художницю та майстриню. Разом з криворізькими волонтерами вона брала участь у реконструкції відомого у місті муралу на честь героїв Небесної сотні, що неподалік 95-го кварталу.  На полотні зобразили криворіжців, які загинули в зоні АТО, ООС та з початку повномасштабного вторгнення. А нещодавно художниця створила велике, світле, патріотичне графіті  на будівлі по вулиці Окружній «Янгол-охоронець, який своїми крилами прихищає наших воїнів».

Криворізькі художниці потребують допомоги: російська ракета зруйнувала творчу майстерню, де навчали дітей4 Криворізькі художниці потребують допомоги: російська ракета зруйнувала творчу майстерню, де навчали дітей5

На запитання – чи може бути така ситуація, що творча майстерня не зможе відновити свою роботу? Анастасія Щербак, розповідає:

«Навіть не будемо розглядати такий варіант, якби складно не було — роботу відновимо, бо це справа нашого життя». Наразі, за словами художниці, вона разом з колегами активно займаються пошуками приміщень для відновлення роботи, серед критеріїв: 150 кв м або трішки більше, подалі від критичної інфраструктури, приміщення має бути просторим та з гарним освітленням, бажано в Центрально-Міському районі, або в районі 95-96-го кварталів. З пропозиціями стосовно приміщення можна писати повідомлення у соцмережах, фейсбук, інстаграм. Майстрині готові розглянути всі варіанти і будуть дуже вдячні.

Раніше ми писали: У Кривому Розі майстрині організували майстер-клас із виготовлення глиняних дзвіночків. Благодійну акцію влаштували, щоб підтримати наших захисників.

Джерело

Новости Кривого Рога