В. о. міського голови Юрій Вілкул привітав працівників музею та вручив колективу нагороди
«Історико-краєзнавчий музей — це справжня скарбниця минулого Криворіжжя, що постійно збагачується. Наш музей – це центр духовного відродження, місце, де вирують епохи, де кожен бажаючий може зануритись у минуле. Адже двері музею відкриті як для криворіжців так і для гостей міста. Тільки у минулому році музеєм і філіалами організовано 49 виставок, які відвідало понад 24 тисячі чоловік.
Хочу подякувати всім працівникам музею за їх кропітку роботу. Це — приклад великої любові та шани до історичного минулого міста. Фахівці музею ретельно відбирають, вивчають та створюють унікальні колекції експонатів.
Зараз «хранителі» історії беруть активну участь у підготовці Книги пам'яті воїнів Кривого Рогу, створення якої у минулому році ініціювала Рада оборони міста. Перший том присвячений 162 криворіжцям, які стали на захист Батьківщини і віддали своє життя, виборюючи незалежність України в зоні АТО та ООС з 2014 по 2022 роки. На жаль, наші земляки гинуть і зараз, захищаючи рідну землю, тому і роботи над наступним томом книги тривають», — зазначив Юрій Вілкул.
На базі комунального закладу діють два підрозділи: Тернівський філіал та філіал «Музей-квартира художника Г.І. Синиці». Також, у 2012 році в приміщенні малої архітектурної форми «Квітковий годинник» відкрито відеогалерею, яка стала улюбленим місцем відпочинку городян та популярним туристичним об’єктом.
«Наш музей працює з 1968 року. Свою роботу ми починали з 5 тис. експонатів. А на сьогодні у фондах нашого закладу зберігається понад 125 тис. предметів музейного значення. У минулому році музеєм і філіалами організовано 49 виставок, які відвідало понад 24 тисячі осіб. Понад 50 інших різноманітних культурологічних заходів. Також, цікавими для криворіжців є пішохідні екскурсії історичним центром міста.
Ми пишаємося своїми палеонтологічними та археологічними зібраннями, нумізматичною, книжковою, етнографічною колекціями, творами образотворчого мистецтва. Окрасою музейної колекції є унікальні археологічні та палеонтологічні зібрання, нумізматична, етнографічна, книжкова колекції, експонати ХІХ ст., картини видатних художників України (художній фонд – близько 3 тис. одиниць зберігання), рідкісні матеріали з історії Криворіжжя. Також, коли розпочалася повномасштабна війна, фахівці нашого історико-краєзнавчого музею разом із громадськими організаціями, волонтерами, бійцями та їх родинами розпочали роботу зі збору експонатів для нового розділу музейної експозиції «російсько-українська війна». І зараз у музеї вже зберігається понад 70 експонатів.
Навіть в умовах війни ми продовжуємо рухатись вперед. Завдячуємо ЗСУ за можливість працювати у рідному місті та вдячні міській владі, Раді оборони Кривого Рогу за допомогу та підтримку у такий складний час»,- сказав директор міського історико-краєзнавчого музею Олександр Мельник.
КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу»