Криворожанка з проєктом про компастування виборола золото Всесвітньої олімпіади геніїв

Криворожанка з проєктом про компастування виборола золото Всесвітньої олімпіади геніїв0

У США відбувся міжнародний конкурс екологічних проєктів «Genius Olympiad». Участь у ньому взяли юні дослідники з Дніпропетровщини, серед яких була і криворожанка. Про це повідомили в пресслужбі Дніпропетровської ОВА.

Участь у щорічному конкурсі взяли понад півтори тисячі учасників із 60 країн світу. До Всесвітньої олімпіади геніїв у США долучилися і юні дослідники з Дніпропетровщини.

Читайте також: у криворізькому таборі «Сонячний» розпочалася перша зміна: як записати дитину

 «За результатами національного відбору дев’ять юних вчених з Дніпропетровщини поїхали за екоквитками на Всесвітню олімпіаду геніїв у США. У Рочестерському технологічному інституті вони презентували проєкти і вибороли шість нагород. Пишаємося і бажаємо нових перемог», – зазначив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОВА Павло Берназ.

Учасники підготували проєкти за шістьма напрямками: наука, бізнес, креативне письмо, мистецтво, робототехніка та короткометражний фільм. Дослідники з Дніпропетровщини у підсумку вибороли шість нагород Всесвітньої олімпіади геніїв: здобули золоту, срібну, бронзову медалі і три почесні нагороди.

16-річна Маргарита Перепелиця з Кривого Рогу отримала «золото» олімпіади генії . Згідно свого проєкту, дівчина визначала концентрацію важких металів в опалому листі та його придатність для компостування. Вона дослідила, що листя липи найкраще затримує пил, смог, важкі метали. Тому найліпше очищує повітря у промисловому місті.

«Я зібрала листя клену, липи і тополі з придорожньої зони, поблизу житлових будинків та парку. Додала реагенти. Потім – вимірювала концентрацію важких металів за допомогою спектрофотометру. Визначила, що їх найбільше у придорожньому листі. Тому воно непридатне для компостування, адже може нашкодити ґрунту. «Очистити» ж його можна спеціальними молекулами – біосурфактантами», – розповіла Маргарита.

Всі юні генії, які взяли участь в Олімпіаді, вихованці обласного відділення Малої академії наук України.

Загалом українська делегація привезла 35 нагород. Призерам запропонували навчатися за грантовою програмою у Рочестерському технологічному інституті.

Раніше ми писали: знайомтеся, Джек: школярі з Кривого Рогу зустрілися зі службовим собакою Нацгвардійців.

Джерело

Новости Кривого Рога