Кризу подолаємо: у Кривому Розі обмежують водопостачання та забороняють полив із шлангів

Кризу подолаємо: у Кривому Розі обмежують водопостачання та забороняють полив із шлангів0

Сьогодні країна-терорист створила черговий терористичний акт – здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Рівень води у Каховському водосховищі падає. На якій відмітці зупиниться рівень води – зараз спеціалісти сказати не можуть.

За повідомленням Укргідроенерго, завтра вранці — пік розливу, а до кінця тижня Каховське водосховище перестане існувати.

Олександр Вілкул під час вечірнього брифінгу зазначив, що у зв’язку з руйнуванням Каховської ГЕС ситуація з водопостачанням складна, але контрольована. Сьогодні з 5 ранку фахівці провели низку екстрених нарад.

Кризу подолаємо: у Кривому Розі обмежують водопостачання та забороняють полив із шлангів1

«Ми розуміли ще рік тому, що така ситуація може статися. Тому наперед реалізували велику кількість технічних заходів щодо забезпечення життя міста у такій ситуації. У тому числі проклали понад 14 км труб, щоб оптимізувати систему водопостачання, поглибили канал яким подається вода з Каховського водосховища. Карачунівське та Південне водосховище були заздалегідь наповнені водою до максимального значення. Все це дає нам зараз деяку фору за часом. Причин для паніки немає. Вода у місті буде», — зазначив Вілкул.

Повідомляється, що у Кривому Розі на Центрально-Міський район і частково на Металургійний, Довгинцівський та Саксаганський райони – вода подається від Карачунівського водосховища. У цій частині міста ризиків немає. В інші райони, а це 70% міста, вода подається від Каховського водосховища каналом на водосховище Південне, і з нього розподіляється споживачам.

Читайте також: Наприкінці дня журналісти krivbass.city відвідали декілька супермаркетів міста, аби зазирнути на полиці з водою. З місця подій повідомляємо, що ажіотаж у Кривому Розі зник.

Мешканцям у тих районах, які одержують воду від Каховки Вілкул рекомендував скоротити споживання води на 30-40%.

Також Олександр Вілкул зазначив, що необхідно максимально зменшити споживання води промисловістю та всіма об’єктами бізнесу.

Для населення вдень вода подаватиметься в штатному режимі, але з 22:00 до 5:00 тиск води знижуватиметься. Забезпечуватиметься проток та циркулювання, вода діставатиме лише до перших поверхів будівель. Повторюю, це стосується лише періоду з 22:00 до 5:00 у тих районах, які забезпечуються водою з Каховки. В інший час вода буде подаватися, можливо з трохи зниженим тиском, але буде подаватися скрізь.

«Дуже прошу не створювати ажіотаж та паніку, і не набирати воду в усе, що тільки можна. Так, сьогодні у першій половині дня споживання води населенням збільшилось у 2 рази. Через це не витримувала автоматика насосів міськводоканалу, частина насосів зупинялася і вода на деякий час пропадала. Якби всі користувалися у звичайному режимі – цього б не сталося. Якщо всі будуть відповідальні, то сподіваюсь цього не станеться і надалі. Згадайте ситуацію, коли скупляли сіль, потім цукор та інше», — попросив Вілкул.

Читайте також: Існує загроза зменшення обсягів подачі питної води у північних районах Кривого Рогу, які живляться від Каховського водосховища через водосховище «Південне».

У місті повністю заборонено полив із шлангів. Це стосується і дачних кооперативів, і приватного сектору. Кооперативи, які не дотримуватимуться цього режиму, теж відключатимуться від водопостачання.

У селах, які також одержують воду від «Кривбасводоканалу» – це по дузі від Інгульця через низ до Софіївки, подача води здійснюватиметься з 8:00 ранку до 12:00 дня.

«Обмеження поки що зовсім не критичні. Вони будуть діяти поки не буде досягнутий баланс між споживанням води та її закачуванням у Південне водосховище. І, дотримуючись спокою, сподіваюся, ми пройдемо це випробування, як і пройшли вже багато інших», — зазначив Олександр Вілкул.

Однак чиновники обіцяють, якщо цих заходів буде недостатньо, вводитимуться додаткові обмеження, але буде зроблено все для того, щоб вода в місті була в необхідній кількості для нормального життя городян.

Раніше ми пислаи: Журналісти krivbass.city звернулися за коментарем до члена громадської спілки “Екологічна рада Криворіжжя” Йосипа Маякова. Експерт розповів, чого слід очікувати жителям Криворізького району після катастрофи на Каховській гідроелектростанції.

Джерело

Новости Кривого Рога