7 липня, у день Івана Купала, у Довгинцівському районі усі бажаючі зібралися, аби разом відсвяткували Івана Купала, коли вода набуває цілющі властивості, а молоді дівчата плетуть та пускають вінки у водоймище. Сьогодні така можливість випала для криворізьких дівчат. Місцеві мешканці підтримали українські традиції, про які необхідно пам’ятати та передавати з покоління у покоління.
Свято Івана Купала відзначають з 6 на 7 липня, воно має немало традицій. Однією з них є плетіння вінків та пускання їх у річку. Тому для цього у парк «Щастя», що на Східному-2, запросили дівчат, аби вони змогли розділити ці традиції. Але цього року, у час повномасштабної війни, наші криворіжанки не випробували свою долю, аби поворожити на коханого, а плели вінки з думкою про те, щоб усі захисники з війни повернулися додому живими та здоровими.
Для молодих дівчат діяв флешмоб «Купальський віночок — оберіг та краса», до якого долучилися криворіжанки різного віку. Вони сплели вінки на спеціальному майстер-класі, який провела засновниця БФ «Сундучок» Світлана Токар. Головними складниками вінків стали традиційно польові квіти, які зібрали на «Східному», та колоски. Очільниця благодійного фонду каже, що створення українського вінка не є важкою справою, і тим, хто робив це вперше, було достатньо декількох хвилин, аби опанувати тонкощі. По завершенню свята їх пускатимуть у річку Саксагань.
«Ми сьогодні зібралися тут з приводу одного зі свят, яке залишили нам пращури. Наші українці настільки полюбляють традиції, тому ми не могли відмовитися від того, щоб згадати про них – це очищення водою, плетіння віночків. Якщо раніше дівчата плели віночки, як символ дівочої долі, то сьогодні ми їх полетемо і будемо їх пускати по річці Саксагань з головною думкою, щоб наші захисники, батьки та сини повернулися додому живими. Це головне!», — зазначила заступниця голови Довгинцівської райради Світлана Хватова, яка опікується парком «Щастя».
Також на свято запросили всіх бажаючих криворіжців та підготували різноманітні цікавинки: виставку фоторобіт «Український віночок – оберіг та краса», фотосесію для журналу pod_pricelom_kr від БФ infinity ua, частування кавою від відкритого громадського простору «Вільна». Наприкінці івенту на гостей чекає парад вінків, де з 50 українських оберегів, оберуть найкращий, а також концерт із виступами творчих колективів, почесного гостя з італії Roberto Ricci та фаєр-шоу. За традицією купальських вечорів — дівчата пускатимуть вінки у річку, а також розведуть багаття, через яке стрибатимуть. Адже, це є другою особливістю купальського свята, бо хто краще та вище стрибне – той буде щасливим.