Лазерна різка: принцип роботи, види та переваги

Лазерна різка — це технологія, яка отримала застосування при обробці і розподілу шарових матеріалів, композитів, металу та іншого. Вона використовується практично всюди, де потрібна висока точність роботи та мінімальна механічна напруга. Процес припускає швидкий локальний нагрів поверхні спеціальним лазером. Це спричиняє плавлення та випаровування матеріалу.

Для такого процесу використовується спеціальне лазерне обладнання. Робота виконується без механічного контакту, що дозволяє чітко та точно працювати навіть з самими крихкими матеріалами. Висока концентрація енергії дозволяє обробляти вироби із матеріалів різної твердості.

Види лазерної різки

Лазерна різка може виконуватися кількома методами, а саме:

  1. Розділення. Цей метод спричиняє скрізну різку металу. Він дозволяє отримати окремі деталі тої конфігурації, що була задана.
  2. Терморозжарювання. В тому місці, де працює лазер, утворюється підвищена термічна напруга. Цей метод підходить для обробки матеріалів, що мають високі показники крихкості.
  3. Скрайбування. Такий метод застосовується під час роботи з напівпровідниками, керамікою та сіталовими підкладками. Він дозволяє швидко та якісно їх розділити.

Перші два методи є технологіями, що належить до процесів безперервної дії. Останній зазвичай застосовують разом з лазерами імпульсного та імпульсно-періодичного типу. Коли обирається метод лазерної різки, то увага звертається на вид матеріалу, який потрібно обробити, його товщину, а також потрібний рівень якості.

Переваги та недоліки лазерної різки

Популярність лазерної різки у сучасному виробництві досить висока. Пояснити це можна тим, що така технологія має велику кількість переваг. Серед головних плюсів можна зазначити наступні:

  • Можливість обробки будь-яких матеріалів, адже лазери можуть розрізати навіть сталь товщиною до 40 сантиметрів.
  • Висока автоматизація процесу, що дозволяє отримувати навіть найскладніші форми без втрати якості.
  • Використання локального нагріву, що забезпечує вузький різ, а отже дозволяє економити та значно зменшити кількість відходів.
  • Повна відсутність механічного впливу на деталі, що дозволяє точно, швидко та якісно працювати навіть з крихкими матеріалами.
  • Високі показники виготовлення, що забезпечують можливість виконувати за невеликі проміжки часу великі обсяги роботи.
  • Повноцінний контроль нагріву матеріалу, що впливає на якість виготовленого виробу.

Технологія лазерної різки знайшла активне використання у складних контурах та дрібних деталях. Це також можна назвати досить вагомою перевагою. Щодо недоліків, то тут можна відзначити вартість такого обладнання, воно коштує недешево.

Новости Кривого Рога