Лікарню в Кривому Розі продовжить за 141 млн. грн. ремонтувати «друг Вілкула»

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», Управління капітального будівництва замовило капітальний ремонт будівлі головного корпусу Криворізької інфекційної лікарні №1 у ТОВ «Ал-Інвестстрой». Договір на 140,7 млн. грн. укладено 12 липня. Інформація про це міститься в системі «Прозорро»

150723 10 min

В договорі підряду повідомляється, що компанія розпочне роботи 13 липня за наявності дозвільного документу на виконання будівельних робіт і завершить роботи 30 квітня 2024 року. Ціна робіт договірна, вона може змінюватися в залежності від реального фінансування видатків замовника.

Криворізька міська рада зобов’язалася в 2023 році профінансувати роботи на 75 млн. грн. На 2024 рік заплановано робіт ще на 65,7 млн. грн.

Криворіжці неодноразово скаржилися на незадовільний стан «інфекційки» та навіть через петицію вимагали чиновників упорядкувати лікувальний заклад. Проте лікарня тривалий час перебувала в обласному підпорядкуванні, і влада міста жалілася, що не має можливості фінансувати цей заклад.

Криворізька інфекційна лікарня №1 увійшла до складу міської комунальної власності в 2018 році. Під час передачі лікарні обласні депутати навіть пообіцяли замінити в ній вікна.

В 2018 році управління капітального будівництва Криворізької міськради замовило за 600 тисяч гривень проектні роботи на ремонт 4-поверхової будівлі лікарні-«інфекційки» у ТОВ «Архінвест», і влітку 2019 року вже провело перший тендер на 65 млн. грн.

Загалом на ремонт будівлі головного корпусу лікарні було проведено кілька тендерів – два в 2019 році і один в 2020. Цей, про який ми розповідаємо, вже четвертий.

У всіх цих чотирьох закупівлях переможцем була одна-єдина фірма – ТОВ «Ал-Інвестстрой».

Щоб протягувати цього «правильного» підрядника замовнику доводилося відхиляти дешевші пропозиції та навіть відміняти закупівлі. Зауважимо, що працювали будівельники під час суворих карантинних обмежень, а у приміщеннях інфекційного лікувального закладу вирував коронавірус.

Загалом, на проектні роботи та ремонт головного корпусу лікарні місто вже витратило майже 60 млн. грн.

Повідомлялось, що на той час вже було виконано 60% від запланованого ремонту: проведені покрівельні роботи, відремонтовані марші, стіни облицьовані кахлем, відновлено систему водопостачання та водовідведення, і вже тривали роботи з утеплення фасаду та його оздоблення. Внутрішні роботи будівельники виконали на 70 %.

Правда, кінцевий термін ремонту «інфекційки» на Паспорті будівництва від громадськості сором’язливо заклеїли, бо в травні 2021 ремонт лікарні мав би вже бути закінчений.

Звісно, зараз всі проблеми можна списати на війну.

Новий проект ремонту за майже мільйон гривень розробило ТОВ «Криворіжцивільпроект» — фірма, яка дотична до багатьох місцевих ремонтів-довгобудів.

Технічний нагляд за проведенням ремонту від самого початку веде теж «своя» людина — ФОП Марина Бихно, експертка в сфері проектування – міська влада настільки їй довіряє, що стала постійним замовником послуг фахівчині.

З 2016 року Марина Бихно отримала замовлень майже на 13 млн. грн.
Практично всі підряди укладені напряму без торгів.

Сама Марина Володимирівна у 2020 році вирішила податися у політику – балотувалася від партії Блок Вілкула «Українська перспектива» до Криворізької міської ради та в Дніпропетровську обласну раду.

Тож, схоже, що затягування термінів виконання ремонтних робіт – це таке собі криворізьке ноу-хау, яке дозволяє з кожною новою фазою нормально так докрутити вартість ремонту.

Єдине, що все ж таки лишається постійним в цьому ремонтному вирі, це фірма-підрядниця, яка попри всі ці коронавіруси, судові позови та навіть війни, стабільно отримує цей «інфекційний» підряд.

Підрядник ТОВ «Ал-Інвестстрой» знайомий багатьом криворіжцям, як будівельна компанія, що в 2020 році робила неякісний ремонт фасаду стадіону «Металург». Ремонтні роботи на об’єкті проінспектували заарештований сьогодні президент Федерації футболу України А. Павелко та нардепи від президентської партії Ю. Корявченков і В. Захарченко, які публічно визнали ремонт «черговим «відмиванням» грошей та піаром перед місцевими виборами».

Після скандалу, який здійняли народні обранці, ТОВ «Ал-Інвестстрой» отримав кримінальне провадження, а напівготовий фасад демонтували задля більш коштовного капітального ремонту усього стадіону.

Справа щодо підрядника-халтурника досі в суді, але розслідування раз за разом відтерміновується, і, скоріше за все, обіцянка нардепів покарати бракоробів залишиться невиконаною.

ТОВ «Ал-Інвестстрой», за даними ЗМІ, через підставних осіб належить екснардепу-регіоналу, а нині чинному обласному депутату-мільйонеру від партії Блок Вілкула «Українська перспектива», раднику криворізького міського голови Андрію Гальченко.

Очолює компанію її власниця Леся Жмурко, яка за даними аналітичної платформи YouControl, є дружиною слідчого Криворізького відділу поліції ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області. Ще один співвласник Андрій Кодинець пов’язаний з Гальченком через спільне партійне минуле. 2010 року Кодинець від Партії регіонів балотувалася до Довгинцівської райради Кривого Рогу на окрузі Гальченка.

Компанія виграє будівельно-ремонтні тендери виключно на території Кривого Рогу та далі передає замовлення субпідрядним організаціям.

Стосовно компанії тягнеться шлейф кримінальних проваджень, але поки що жодної підозри так і не було доведено до логічного кінця.

ГО Криворізький Центр Розслідувань,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога