Магія кнопок і нот від душі: у Кривому Розі пройшов гала-концерт Міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми»

Віртуозне натискання кнопок, звучання, яке не схоже ні з одним іншим. Сьогодні у Кривому Розі відгримів гала-концерт Міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми». Його проводили за ініціативи Музичної школи №4, БФ «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу», за підтримки Управління культури виконкому КМР, Металургійної райради та Національної всеукраїнської музичної спілки.

Магія кнопок і нот від душі: у Кривому Розі пройшов гала-концерт Міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми»

«Сучасні ритми» задумувалися для популяризації баянного та акордеонного мистецтва, творів українських та зарубіжних авторів, для виявлення обдарованої молоді, обміну досвідом у володінні музичним інструментом. А ще, конкурс – частина благодійного марафону #ЄднаймосяЗарадиПеремогиКР 2.0. 

«Міська влада та Рада оборони робить все можливе, аби діти мали змогу займатися музикою. Ми також підтримуємо проведення конкурсів, в тому числі, міжнародних. Сьогодні один із таких прикладів. 5 європейських країн, 18 регіонів України долучилися до цього конкурсу. Він є одним із символів не тільки культури Криворіжжя та Дніпропетровської області, а й всієї України.  Ми пишаємося, будемо все робити і надалі. Тому що культура є однією з важливих складових нашої перемоги», — зауважив заступник міського голови Сергій Мілютін.

Акордеонна зустріч включала в себе ще й виступ квартету баяністів Rizol Quartet Національної філармонії України, майстер-клас його керівника, заслуженого артиста України Олега Шияна. Пан Олег ділиться, що залюбки приїжджає на Дніпропетровщину. 

«Для діток, для учнів, для переможців цього конкурсу. Вони, в принципі, багато чого вміють. Мені просто хотілося передати свій досвід, який вже 25 років в мене є. Ми сьогодні привезли дуже цікаву програму «Пори року» Антоніо Вівальді і Астера П'яццоли. Це погляд двох різних композиторів на цей формат, так би мовити. Ці два цикли написані для струнних і для камерного оркестру. Тому дуже цікаво, як на кнопкових акордеонах це звучить. Ми живемо в такий час, коли мистецтво лікує. Українська школа мабуть одна із найкращих у світі. У нас потужна школа, традиції, майстри», — коментує Олег Шиян. 

Лідія грає вже майже 10 років. Дівчина впевнена, що найголовніше у цій справі – багато працювати. Це результат досягнення цілей. 

«Я вийшла у третій категорії, зайняла перше місце. Я у цьому конкурсі дуже давно беру участь, кожен рік. Я його дуже люблю. Мені подобається грати. Я відчуваю музику. Це моє життя», — сказала Лідія. 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як криворізький зразковий театр естрадної пісні «Меліса» долучився до збору коштів на пікапи для ЗСУ.

Магія кнопок і нот від душі: у Кривому Розі пройшов гала-концерт Міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми»1

Магія кнопок і нот від душі: у Кривому Розі пройшов гала-концерт Міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми»2

Магія кнопок і нот від душі: у Кривому Розі пройшов гала-концерт Міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми»3

Магія кнопок і нот від душі: у Кривому Розі пройшов гала-концерт Міжнародного конкурсу баяністів, акордеоністів та ансамблів «Сучасні ритми»4

 

Джерело

Новости Кривого Рога