Майстер-клас з японського мистецтва амігурумі об’єднав криворіжців у БФ БО «Хесед Хана»

У Кривому Розі відбулася особлива зустріч, присвячена японському мистецтву в’язання гачком амігурумі. Захід став не лише майстер-класом з рукоділля, а й платформою для обміну досвідом, позитивними емоціями та підтримки один одного в непрості часи.

Майстер-клас з японського мистецтва амігурумі об'єднав криворіжців у БФ БО «Хесед Хана»

Клуб в’язання виник у 2020 році як спосіб підтримати людей під час карантину. З того часу він перетворився на справжню спільноту, де жінки можуть не тільки вчитися новому, а й відчувати себе частиною чогось більшого. Багатьом рукоділля допомагає  відволіктися від повсякденних проблем, знайти нових друзів та створювати унікальні подарунки для рідних і близьких. 

Розповіла  чому долучилася до зустрічі і як ставиться до творчості одна з учасниць заходу Катерина Бударова: «Іграшки мені дуже подобаються, взагалі, в'язання. Я вважаю, що тактильне, це все дуже круто. І коли  берешся за таку справу то треба, думати тільки про хороше, вкладувать самі позитивні емоції, енергетику. Тим пледом накривається людина, і він повинен гріти не тільки в тіло, але й в душу. Так само і іграшка. Взагалі, всі іграшки в’яжуться в техніці амігурумі. Я люблю цю техніку, постійно її використовую». Жінка в’яже вже понад п’ять років та дарує свої вироби рідним і друзям. 

«Ми тут збираємося в четверту неділю місяця. Щоб не було так печально, грустно, завжди хтось щось придумує. Сьогодні я придумала тему «Амігурумі». Дівчата  зараз зустрічаються, радуються, обіймаються, діляться своїми новинами, що за ці три-чотири тижні пройшло. І це ж надихає, і ми будемо далі продовжувати. І ми дуже з радістю це робимо, любимо, в'яжемо, і це нам дуже допомагає вистояти в ці темні часи», — зазначила  Тетяна Куц, волонтер центру «Kryvyi Rih Volunteer Community». 

Амігурумі – це не просто хобі, а й терапія. В’язання маленьких іграшок допомагає розвивати дрібну моторику, концентрацію та уяву. Крім того, це чудовий спосіб створити щось своїми руками і подарувати радість іншим. Світлана Кліменко підкреслила важливість в’язання як медитативної практики. 

«Дуже багато є досліджень, що саме в'язання, монотонні руки сприяють покращенню стану фізичного, знижується артеріальний тиск, це є профілактикою деменції, а також це ще й соціальна, як в нашому випадку історія. Можливість зарядити батареєчку спілкування. В’язання знижує момент тривожності, коли ти бачиш, що з нічого, з маленької ниточки, виявляється якийсь виріб. І ти вже не можеш відчувати себе, як людина, яка ні на що не може вплинути. І це дуже сприяє тому, щоб відновитися. А в наших умовах це дуже корисно», —  пояснила психологиня. 

Майстер-клас з японського мистецтва амігурумі об'єднав криворіжців у БФ БО «Хесед Хана»1

Майстер-клас з японського мистецтва амігурумі об'єднав криворіжців у БФ БО «Хесед Хана»2

Майстер-клас з японського мистецтва амігурумі об'єднав криворіжців у БФ БО «Хесед Хана»3

Охочі стати частиною клубу в’язання можуть сконтактувати з волонтерами  центру і отримати всю необхідну інформацію за посиланням.

Нагадаємо, що раніше у Кривому Розі пройшов благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ.

Джерело

Новости Кривого Рога