Майже 150 мільярдів доларів США – сума прямих збитків, які завдали інфраструктурі Україні окупанти станом на квітень

Держава-терористка у ході повномасштабної війни продовжує руйнувати житлові будинки, підприємства, заклади освіти та не тільки. Загальна сума завданих росіянами збитків інфраструктури станом на квітень становить 147,5 мільярдів доларів, тоді як на річницю вторгнення цей показник складав 137,8 мільярдів. Відповідна оцінка проводилася аналітичною командою Київської школи економіки (KSE) та була оприлюднена 17 травня.

Майже 150 мільярдів доларів США – сума прямих збитків, які завдали інфраструктурі Україні окупанти станом на квітень

Найбільше від дій росіян постраждав житловий фонд та житлово-комунальне господарство, загальна сума збитків яких, порівняно із лютим, зросла на 2,5 мільярди доларів та наразі становить 57,1 мільярди. Сумарна кількість зруйнованих окупантами приватних, багатоквартирних будинків та гуртожитків становить майже 158 тисяч. 

Друге місце за масштабами руйнацій посідає інфраструктура. Хоча порівняно із попереднім розрахунком, сума її збитків не змінилася, проте наразі вона складає астрономічні 36,2 мільярди доларів. Далі йдуть об’єкти промисловості та активи підприємств: їх збитки зросла на 100 тисяч доларів – до 11,4 мільярдів. 

Росіяни знищили або пошкодили 3,2 тисячі об’єктів освіти, серед яких більше 1 500 шкіл, майже тисяча дитсадків та 538 вишів. Збитки завдані об’єктам сфери освіти зросли до 9,1 мільярдів доларів. 

Продовжував ворог завдавати ударів і по енергетичній інфраструктурі України, знищивши та пошкодивши її ще на 200 мільйонів доларів: наразі сума таких збитків складає 8,3 млрд доларів США. 

Не зупинялися російські терористи і перед ударами по лікарнях, піднявши суму збитків у сфері охорони здоров’я майже на мільярд – до 2,7 млрд доларів США. Станом на зараз окупанти знищили або пошкодили 806 об’єктів, серед яких 367 лікарень та 341 амбулаторія.

Проводилося дослідження фахівцями KSE Institute спільно із волонтерами із Центру економічної стратегії, Антикорупційнойного штабу, Інститутом аналітики та адвокації, та ще цілою низкою вітчизняних й міжнародних організації в рамках проєкту «росія заплатить». Провідна його мета – надати конкретні цифри, які можна буде використовувати для стягнення репарацій після поразки держави-агресорки.

Джерело

Новости Кривого Рога