Маріуполь живе, доки живуть маріупольці: у Кривому Розі презентували мапу «Mariupol.Me»

Історія Маріуполя під час повномасштабної війни – літопис справжнього геноциду, який вчинили російські окупанти. Вони повністю зруйнувати місто, знищили його культурну та архітектурну спадщину, відібрали життя майже 100000 мирних людей… Це трагедія, яку Україна ніколи не пробачить. Зараз онлайн є чимало цифрових продуктів, що демонструють існування Маріуполя. Але вони розміщені на різних майданчиках. Тому інколи увага користувачів проходить повз. Аби створити єдиний інформаційний маріупольський спадок була розроблена мапа «Mariupol.Me».

Маріуполь живе, доки живуть маріупольці: у Кривому Розі презентували мапу «Mariupol

Це фіджитал проєкт. Історичне збереження вцілілого міста до повномасштабного вторгнення. Ознайомлення українців з містом Марії. Як воно жило, розвивалось до приходу «рускава міра».  

«З 2023 року розробляли саме цей проєкт. Створювали три культурологи. Вони доклали досить немало зусиль, щоб створити саме ці QR-коди, саме цю мапу. Бо ця ідея дуже така цікава, бо вона і віртуальна, і фізична. Тобто ми можемо побачити її зараз, ми можемо побачити її і віртуально тепер. Бо у нас також були сайти, на яких можна було Маріуполь побачити у віртуальному світі, у 3D», — сказала Олександра Новік, координатор культурних проєктів центру «ЯМаріуполь» у Кривому Розі.

До «Mariupol.Me» доклали руку маріуполець Дмитро Бєлопольський, дизайнер, креатор родом з Маріуполя, Ярослава Яковлєва, програмний менеджер, культуролог, викладач гуманітарних дисциплін, дослідник культурної спадщини, ідейник комеморації історії, куратор культурних програм Центру Шептицького, УКУ, Алевтина Швецова, журналіст, координатор проєктів, пов’язаних з Маріуполем. 

«8 лютого 2022 року наші хлопці відправилися до міста Маріуполь на звичайну планову ротацію, виконання своїх обов'язків з охорони громадського порядку. І там вже їх зустріло повномасштабне вторгнення…Ось наразі досі наші оборонці, наші хлопці з військової частини, багато хто з них досі перебувають у колоні, деякі звільнені з полону вже. Наша боротьба за них досі триває. І ми шукаємо ті можливості і ті шляхи, які би допомогли нам в боротьбі за наших хлопців, за наших рідних, за наших синів, доньок. Тепер ми майже як родина, яка об'єднана спільним цим горем. Ми сьогодні прийшли на цей захід для того, щоб ще більше дізнатися один про одного і знайти ще більше шляхів, завдяки яким ми зможемо посилити нашу боротьбу», — каже Наталя Яцишина, мама загиблого нацгвардія Олега з Кривого Рогу, в/ч 3011. 

Загалом «Mariupol.Me» об’єднує понад 50 проєктів віртуального світу. Серед них копія Драмтеатру, 3D-тур художнім музеєм імені Куїнджі, архіви фото, дослідницькі матеріли. Наповнення продовжується. 

«Ми постійно доносимо про наше місто, яке воно було квітуче, сучасне, всім нашим українцям. Ми повинні пам’ятати, що був і є наш Маріуполь. І ми розуміємо, що Маріуполь живе, доки живуть маріупольці», — зауважив директор центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь» Володимир Курський. 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Кривому Розі відкрили виставку «Колорит України».

Маріуполь живе, доки живуть маріупольці: у Кривому Розі презентували мапу «Mariupol.Me»1

Маріуполь живе, доки живуть маріупольці: у Кривому Розі презентували мапу «Mariupol.Me»2

Маріуполь живе, доки живуть маріупольці: у Кривому Розі презентували мапу «Mariupol.Me»3

Маріуполь живе, доки живуть маріупольці: у Кривому Розі презентували мапу «Mariupol.Me»4

Джерело

Новости Кривого Рога