Мерія Кривого Рогу придбає техніку для полювання на дрони та їх операторів

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», Виконавчий комітет Криворізької міської ради Дніпропетровської області 14 квітня 2023 року оголосив тендер на три системи виявлення безпілотних літальних апаратів, очікуваною вартістю 6,15 млн. грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро»

100523 11 min

У закупівлі прийняв участь лише один учасник — ТОВ «Квадро.юа». До 20 травня 2023 року він готовий поставити три системи виявлення безпілотних літальних апаратів «Rantelon DTS-2458» виробництва Естонської компанії Rantelon.

Вартість однієї системи 2,049 млн. грн.
На сайті ТОВ «Квадро.юа» така система продається за 2,05 млн. грн.

Протидронна система Rantelon DTS-2458 працює на базі спрямованого вимірювання в реальному часі радіочастот дрона та його дистанційного керування. Окрім визначення розташування дрона, система також здатна фіксувати місцезнаходження пульта дистанційного керування.

Система фіксує дрон, щойно той вмикається та попереджає оператора про наближення БПЛА. Вона працює з актуальною базою дронів та ідентифікує тип і модель безпілотника.

Базу можна розширити, додавши дрони за запитом. Промені трьох комплексів, при перетині дають місце знаходження БПЛА, тому і закуповується саме три системи.

ТОВ «Квадро.юа» є офіційним дистриб’ютором в Україні компанії Rantelon.
Засновником та директором фірми є Олійник Орест Зеновійович, який заснував компанію з уставним капіталом 3,5 млн. грн. у липні 2019 року.

У публічних закупівлях ТОВ «Квадро.юа» приймає участь з 2020 року. На його рахунку 54 договори на загальну суму 47 млн. грн.

Найбільший замовник — виконком Криворізької міської ради, який скупився у компанії на 18,2 млн. грн.

Ще на 18,5 млн. грн. чиновники придбали квадрокоптерів у ТОВ «Еір Юніт» — у фірми, яка прописана в місті масової реєстрації, але фактично розташована за однією адресою з ТОВ «Квадро.юа».

ГО «Криворізький Центр Розслідувань»
Тетяна КОРІНЕНКО,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога