Мешканців Нікопольського та Криворізького районів просять не панікувати – з питною водою будуть всі

Підірвавши конструкції Каховської ГЕС, окупанти поставили під загрозу водозабезпечення одразу чотирьох областей країни. У тому числі й Дніпропетровської. Адже з водосховища, яке нині міліє, воду забирали одразу два райони регіону. Про це сьогодні говорили на засіданні Державної комісії ТЕБ та НС. Начальник ОВА Сергій Лисак запевнив – до надзвичайної ситуації готові і з питною водою будуть всі.

Засідання розпочав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він зазначив, маємо нині чотири основні виклики. Евакуація з регіонів, які затоплює через підрив Каховської ГЕС. Контроль ситуації на Запорізькій АЕС та екологічних показників. А ще – забезпечення питною водою чотирьох областей. Херсонської, Миколлаївської, Запорізької та Дніпропетровської.

«Раніше ми говорили, щоб області на випадок подібної катастрофи підготували свої технічні рішення та плани щодо забезпечення людей питною водою. Мова про свердловини, необхідне додаткове обладнання та трубопроводи. Знаю, що у Мінінфраструктури вже є низка таких пропозицій та проєктів рішень. Сьогодні за прискореною процедурою маємо виділити всі необхідні кошти та розпочати їх реалізацію», – сказав прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

До ймовірних загроз Дніпропетровщина готувалася, адже від рівня наповненості Каховського водосховища залежить одразу два райони – Нікопольський та Криворізький.

«Нікопольщина та Криворіжжя забезпечені спеціалізованою технікою для підвозу води і системами доочистки. Кривий Ріг має резерв водопостачання за рахунок максимального наповнення Південного та Карачунівського водосховищ. Розроблена і проєктно-кошторисна документація із забезпечення міст Кривий Ріг, Марганець, Покров та Нікополь сталим водопостачанням. Всі розрахунки у Мінінфраструктури», – зазначив начальник ОВА Сергій Лисак.

Звернувся він і до мешканців регіону. Закликав зберігати спокій та не створювати ажіотажу навколо питної води у торговельних мережах.

Мешканців Нікопольського та Криворізького районів просять не панікувати – з питною водою будуть всі0 Мешканців Нікопольського та Криворізького районів просять не панікувати – з питною водою будуть всі1 Мешканців Нікопольського та Криворізького районів просять не панікувати – з питною водою будуть всі2 Мешканців Нікопольського та Криворізького районів просять не панікувати – з питною водою будуть всі3 Мешканців Нікопольського та Криворізького районів просять не панікувати – з питною водою будуть всі4 Мешканців Нікопольського та Криворізького районів просять не панікувати – з питною водою будуть всі5 Мешканців Нікопольського та Криворізького районів просять не панікувати – з питною водою будуть всі6

Джерело

Новости Кривого Рога