Місто в Криворізькому районі відбудовується після обстрілів, мешканці повертаються

Торік понад 6 місяців місто Зеленодольськ, як, власне, і вся громада, піддавалося постійним атакам рашистів, повідомляє Весь Кривий Ріг з посиланням на голову КРВА Євгена СИТНИЧЕНКА

180923 13 min

Громаду в цілому, і місто зокрема, обстрілювали майже з усіх можливих видів зброї — РСЗВ «Ураган», «Град», були артилерійські обстріли, ракетні атаки.

І вдень, і вночі ми отримували зведення про чергову жорстоку атаку на Зеленодольськ, Велику Костромку чи Мар’янське. З міста на початку війни виїхало близько 70% місцевих мешканців.

Разом із тим, через цю громаду пройшло чи не найбільше в Криворізькому районі переселенців з Херсонської області.

Їм надавалася психологічна, юридична і гуманітарна допомога. Засоби масової інформації з усього світу висвітили історію, коли люди з Херсонщини виїжджали на велосипедах — і органи місцевого самоврядування виділили закриту територію для зберігання цих засобів пересування, поки власники їх не заберуть. Нині там лишилося менше половини велосипедів.

Після звільнення частини Херсонської області люди почали повертатися.
І в Зеленодольську громаду зокрема.

Зараз додому повернулося майже 97% тих, хто вимушено покинули домівки в березні та квітні 2022 року.

На превеликий жаль, саме Зеленодольська громада — друга за кількістю постраждалих і загиблих у нашому районі.

З 74 загиблих від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на Криворіжжі 48 людей загинули у місті Кривий Ріг і 18 — у Зеленодольській громаді, семеро — в Апостолівській громаді та одна людина — у Широківській.

З 471 пораненого, 384 — у місті Кривий Ріг, 68 — у Зеленодольській громаді, 16 — в Апостолівській та 4 людини — у Широківській громадах.

Ми пам’ятаємо кожного загиблого і віримо, що ворог відповідатиме за свої злочини!

Нині Зеленодольськ відбудовується.
У місті за рахунок бюджетних коштів замінено мережу зовнішнього освітлення, паркова та пляжна зона перетворюються на оази відпочинку та затишку.

Зараз у місті та на в’їзді триває ямковий ремонт доріг.
Почалося фарбування фасадів будинків на центральній вулиці.

Багато містян оформили заяви щодо пошкодженого майна за державною програмою «єВідновлення». Кошти вже почали виплачувати, тривають ремонти в оселях.

Підготувала до публікації
Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога