Молоді криворіжці вийшли на Страйк за майбутнє

24 травня, в Кривому Розі вперше відбулася Страйк за майбутнє, яка проходила синхронно ще в близько 1300 містах світу. Понад два мільйони школярів на планеті вийшли в цей день протестувати проти бездіяльності влади перед лицем кліматичних змін.

Fridays for Future (П’ятниці заради майбутнього) заснувала 15-річна шведка Грета Тунберґ, яка в серпні минулого року стала по п’ятницях виходити до стін парламенту і протестувати проти бездіяльності влади перед лицем кліматичних змін. Її підтримали школярі з усього світу, і тепер сотні тисяч дітей по п’ятницях страйкують за своє майбутнє.

Глобальні страйку проходять раз в кілька місяців.

Як зазначили організатори, згідно з даними вчених залишилося менше 12 років, щоб зупинити кліматичні зміни в нашому світі, тому що пізніше вони стануть невідворотними. Незважаючи на те, що Україна підписала Паризьку кліматичну угоду в 2015, ми до сих пір не виконуємо своїх зобов’язань по збереженню клімату. А такими темпами до 2100 року тільки в нашій країні через підняття рівня світового океану затопить 25 міст, включаючи Одесу, Миколаїв, Херсон і Марууполь.

В ході страйку її учасники вимагали негайних змін від уряду — скорочення викидів СО2, впровадження кліматичного освіти, правдивих моніторингів.

«Наше покоління — перше, яке в повному масштабі відчує на собі жахи глобального потепління, і останнє, яке здатне щось змінити. Ми дуже хочемо, щоб нас почуло якомога більше людей в місті і країні», — відзначили учасники акції.

Новости Кривого Рога