У пк «Мистецький» розгорнувся феєричний вечір, присвячений кельтській культурі. Цей захід став не лише даниною шани багатим традиціям Ірландії та Шотландії, але й яскравим свідченням того, що музика здатна об'єднати людей, незалежно від національності та відволікати від проблем сьогодення.
Ірландці, як і українці, дуже любили музику. Традиційно завершення збору врожаю вони відзначали співами і танцями під своєрідні й особливі мотиви. І з нагоди завершення сезону для криворіжців організували такий концерт.
«Це дуже потрібна така програма, тому що зараз в такий час люди такі всі знервовані. А зараз ми оце пішли, сходили в кафе «Лісову поляну», відпочили трошечки, погуляли по парку. Такий гарний день. І тепер прийшли на ці заходи. Тоже хочеться послухати, узнати більше», — поділилася відвідувачка палацу культури Валентина Погребняк, секретарка Саксаганської районної ветеранської організації.
Публіка, захоплена музикою, танцювала, співала та відчувала себе частиною великої родини. Головною стала скрипка, адже струнний інструмент не залишає нікого байдужим і виводить на емоції навіть найсуворіших людей.
Її партії грав у цей вечір Андрій Чистосердов.
«Я не відчуваю ірландську музику без скрипки. Я граю, ці твори щоправда нещодавно, років два-три. Мене запросив в ірландський колектив мій знайомий. Адаптуватися було зовсім не важко. Головне – спіймати настрій і передати цей настрій на струни», — розповів музикант.
Нині ці композиції вже давно покинули межі не лише закладів, а й країни. І тепер відомі у всьому світі своїми енергійними мотивами.
«У нас сьогодні не тільки ірландська музика — шотландські пісні, давні кельтські наспіви, бретонські пісні. І ми, я думаю, що тим складом, що сьогодні, вже років три популяризуємо кельтську культуру. Тому що, мало хто знає, що таке кельтська музика, що вона дуже весела, тому що народжувалася у пабах. Частіше за все у нас і концерти припадають на листопад і березень, на Святого Патрика і Геловін», — пояснила Наталія Погорелова, організаторка концерту.
Нагадаємо, що нещодавно у центрі «ЯМаріуполь» були помічені маленькі «монстри».