На Дніпропетровщині 59 людей ризикували підхопити сказ, серед них — 13 дітей

У поточному році серед тварин на Дніпропетровщині виявлено 22 випадки сказу. Ризик зараження вирував і серед 59 людей. Проте, вчасна імунізація врятувала кожного від важких наслідків. Про це повідомляє Рада оборони області.

На Дніпропетровщині 59 людей ризикували підхопити сказ, серед них - 13 дітей

Зі вказаної кількості постраждалих від укусу – 13 дітей. Для українців юного віку інфекція є найбільш небезпечною. Тому дорослих закликають посилено слідкувати за тим, аби малеча не контактувала з бродячими представниками природи. Найчастіше на сказ страждають руда лисиця та вовк. Проблема поширюється на домашніх улюбленців – котів та собак.  
 
Завідувачка відділення Обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова зауважує, що до потрапляння до лікаря треба самостійно знезаразити рану. Це можна зробити мильним розчином і водою. Потім краї обробляються 70% спиртом або 5% йодом. Потерпілий має отримати щеплення впродовж 2 тижнів з моменту нападу тварини.  
 
«Інфекція має інкубаційний період. В середньому, він триває три місяці. Залежно від глибини, кількості та місця укусу термін може зменшуватися до тижня. Або, навпаки, подовжуватися до року», — зазначила фахівець.  
 
Нагадаємо, раніше в Кривому Розі діти жорстоко побили вуличного собаку.

Джерело

Новости Кривого Рога