На Криворіжжі зафіксували випадок сказу собаки: деталі

Фото з мережі інтернет

На Дніпропетровщині виявили три випадки сказу собак, один з них зафіксували у Криворізькому районі. Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Дніпропетрвоській області.

Читайте також: на Дніпропетровщині зростає кількість випадків сказу тварин: минулого тижня виявлено ще один

У селі Софіївка Криворізького району фахівці Управління ветеринарної медицини внаслідок звернення місцевих мешканців і після ретельної перевірки зафіксували випадок сказу собаки. Ще по одному такому випадку сталося у селі Чорненкове Синельниківського району та селі Жовте Кам’янського району Дніпропетровської області.

Окрім сказу собак, у області зафіксовано трихінельоз диких свиней в мисливських угіддях Синельниківського району. У Кам’янському районі в мисливських угіддях є випадок захворювання на трихінельоз лисиць.

Щоб уникнути масового поширення сказу, необхідно щороку вакцинувати своїх домашніх улюбленців. Та ретельно слідкувати за їхньою поведінкою. Інфіковану тварину вирізняє агресія, посилене слиновиділення, боязнь води, світла. Якщо помітили неадекватний стан – зверніться до ветеринарної служби.

У МОЗ закликають з обережністю ставитися до контакту з тваринами, людина заражається сказом під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини.

Якщо вас укусила чи обслинила тварина (особливо дика чи безпритульна) негайно зверніться до лікаря! У разі інфікування людини показані негайна госпіталізація і введення антирабічної вакцини. Таких щеплень має бути шість за призначення вакцини Індіраб. Раніше ми писали: на Дніпропетровщині зареєстрували випадок сказу: чим це небезпечно.

 

Джерело

Новости Кривого Рога