На криворізьких підприємствах Метінвесту триває виготовлення безпекових модулів для ЗСУ

З розв’язанням росіянами повномасштабної війни на території України криворізькі підприємства Групи Метінвест розпочали всебічну допомогу захисникам у межах мілітарної ініціативи «Сталевий Фронт Ріната Ахметова». Для захисту українських воїнів у найгарячіших точках фронту криворіжці виготовили 159 сталевих мобільних укриттів, загалом Метінвест передав на фронт понад 200 конструкцій.

Вже 17 місяців країна борониться, живе і працює в умовах війни. Найбільш тяжку і важливу роботу виконують українські захисники на фронті. Потужну допомогу їм у цьому надає залізний тил, зокрема, підприємства Групи Метінвест. Минулоріч, завдяки розробкам металургів і роботі гірників та ремонтників, вдалося налагодити випуск сталевих безпекових модулів для військових. Нині вони слугують не лише польовим житлом, а й надійним захистом для бійців під час артилерійських обстрілів.

«До виготовлення укриттів ми відносимося з великою відповідальністю, бо йдеться про життя людей. Спочатку ми вальцюємо листи хвилястої сталі, аби надати їм округлої форми. Далі зварюємо жорсткі діафрагрми, на які кріпимо частини конструкції. Коли укриття зібране і зварювальні шви зачищені, ми його фарбуємо і встановлюємо девер’яні спальні місця, підлогу, польову піч. Все без винятку виготовляємо своїми руками, тому якість гарантуємо. Робимо з думками про те, щоби ці модулі вберегли і наших колег, які тепер воюють на фронті», —  розповідає представник криворізького підприємства Групи Метінвест Петро Жук.

 Фахівці наголошують — дотримання правил встановлення укриття надзвичайно важливе. Зазвичай їх закопують у землю на глибину не меншу, ніж півтора метра. Поверх конструкції вкладають ряд дерев’яних брусів, які зверху засипають шаром землі. Військові вже перевірили на практиці, що у такій схованці можна безпечно перечекати артобстріл 152 міліметровими снарядами. А у перервах між боями можна відпочити, зігрітися, пообідати і почистити зброю. Укриття має два виходи – основний і резервний, повітряні комунікації. На виготовлення одного модуля використовується 2 тонни сталі. Метінвест передає укриття на фронт оборонцям безкоштовно.

«Криворізькі гірники і ремонтники у зв’язці з металургами Метінвесту за час війни навчилися не лише переорієнтовувати свої виробництва під потреби існуючих ринків збуту та виклики часу. У своїх цехах вони роблять багато з того, що тепер так потрібно ЗСУ. Наразі мобільні укриття, зроблені з нашої сталі, є на всіх напрямках, де йдуть найзапекліші бої та на прикордонні. Вони стали «капсулами життя» для захисників. Левова частка з них зроблена на виробничих майданчиках наших криворізьких підприємств. Роботи з їх виготовлення триватимуть, доки у цьому буде потреба», — зазначив операційний директор Групи Метінвест Олесандр Мироненко.

Загалом в межах мілітарної ініціативи «Сталевий Фронт» Метінвест за час великої війни направив 2 млрд грн на підтримку української армії. Компанія передала захисникам бронежилети та кевларові шоломи, забезпечує військових дронами, оптикою, бронює автівки та працює у тісній комунікації з ЗСУ, допомагаючи скоротити шлях України до перемоги.

На криворізьких підприємствах Метінвесту триває виготовлення безпекових модулів для ЗСУ0 На криворізьких підприємствах Метінвесту триває виготовлення безпекових модулів для ЗСУ1 На криворізьких підприємствах Метінвесту триває виготовлення безпекових модулів для ЗСУ2 На криворізьких підприємствах Метінвесту триває виготовлення безпекових модулів для ЗСУ3

Джерело

Новости Кривого Рога