На черговій, серпневій сесії міської ради депутати в закритому режимі вчергове внесли зміни у бюджет громади Кривого Рогу. Цього разу обсяг змін склав 482,1 млн грн., повідомляє Наталія ШИШКА та «Домашня газета»
Вони відбулися за рахунок перевиконання власних доходів, залишків на початок року, міжбюджетних трансфертів, а також перерозподілу раніше затверджених бюджетних призначень. Після внесення змін бюджет міської громади по доходах складає 9 млрд. 322 млн. грн., по видатках — 10 млрд. 574 млн. грн.
На цій сесії секретар міського голови Юрій Вілкул по суті відреагував на закиди щодо нелегітимності утвореної ним Ради оборони міста на чолі з власним сином, заявивши, що це все «від лукавого» і «художествєнний трьоп».
УКРИТТЯ ТЕПЕР — НАШЕ ВСЕ
Як зазначила директор департаменту фінансів Олена Рожко, цього разу було перерозподілено ті 290 млн. грн., які в бюджеті 2023 року передбачались на реконструкцію проспекту Гагаріна.
Що ж до внесених змін у видаткову частину, то по галузі освіти виділено 8,5 млн. грн. на ремонти у 13-ти закладах, які постраждали від обстрілів 31 липня, 12 та 22 серпня.
2,2 млн. грн. — на облаштування найпростіших укриттів сходовими підйомниками для маломобільних груп населення, а також на закупівлю для укриттів кирок, лопат, сокир, ломів та іншого шанцевого інструменту.
На 3,1 млн. грн. заплановано придбати обладнання для харчоблоків закладів освіти (холодильників, духових шаф, індукційних плит, м’ясорубок, електропателен, овочерізок, протирочних машин тощо).
587 тис. грн. виділено на виготовлення та експертизу проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт укриттів в 3-х закладах освіти.
300 тис. грн. — на технічне обслуговування програмного забезпечення для автоматизації обліку та контролю перебування учнів у навчальних закладах з використанням Картки криворіжця. 100 тис. грн. — на перевезення підручників.
156,6 тис. грн. — на придбання для ДЮСШ №5 матеріалів та інвентарю за пропозицією депутата обласної ради за рахунок субвенції з обласного бюджету на виконання доручень виборців.
По галузі культури на ремонт найпростіших укриттів виділено 15,2 млн. грн., 2,7 млн. грн. — на придбання і підключення 13-ти дизельних генераторів та на паливо для них.
2,1 млн. грн. передбачили на облаштування пунктів незламності в закладах культури, 774 тис. грн. — на придбання і підключення в укриттях джерел супутникового зв’язку з абонплатою, систем вентиляції та відеонагляду.
ІЗ МЕДИКАМИ, ЩО ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ, РОЗРАХУЙСЬ!
Бюджетні зміни передбачають здійснення у двох лікарнях міста поточного ремонту найпростіших укриттів (5 млн. грн.), а у двох — капітальні ремонти захисних споруд, для чого на розробку проектно-кошторисної документації виділено 2 млн. грн. Ще 4,6 млн. грн. піде на встановлення та підключення у лікарнях генераторів.
На 33,3 млн. грн. заплановано придбати медичне обладнання.
Для лікарні №1 — пересувну флюороскопічну рентгенівську систему, систему ендоскопічної візуалізації, пересувну рентгенівську діагностичну систему загального призначення, безтіньові пересувні лампи, багаторазовий набір для проведення хірургічної артроскопії, ультрафіолетові системи дезінфекції приміщень, медичні каталки, операційний стіл.
Також для цієї лікарні заплановано придбати хірургічні інструменти, аспіраційні системи з електроживленням для невідкладної допомоги, мережеві фільтри. Виділено також кошти на поточний ремонт приміщень загального користування.
Для міської лікарні №2 є намір придбати систему киснепостачання та меблі для палати пацієнта у кардіологічному відділенні. Для цієї лікарні заплановані також кошти на запасну частину до МРТ і влаштування автоматичної протипожежної сигналізації у кардіологічному відділення.
Для пологового будинку №1 — на три прилади обліку теплової енергії.
Для лікарні №3 виділено кошти на придбання мікротома ротаційного для патологоанатомічного відділення та рентгенологічної діагностичної системи.
Оскільки не всі криворізькі лікарні як комунальні некомерційні підприємства спроможні заробити на наданні послуг, що оплачуються державою, навіть собі на зарплату, знову кошти на це виділили з міського бюджету. Тепер 20,2 млн. грн.
З них все тій же лікарні №7 — 2 млн. 285,8 тис. грн. Кошти, як зазначив Мурашко, необхідні для перерахунку зарплат та здійснення остаточних розрахунків з працівниками, що звільняються.
При цьому секретар міської ради Юрій Вілкул висловився в тому дусі, що грошей криворізьким медикам не платить поганий Київ, і окрім міської влади у 7-ій лікарні нікому «навести порядок». Хоча було б дивно, якби хтось це робив замість власника закладу.
Лікарні №1 на погашення заборгованості із заробітної плати виділено 2 млн. 440 тис. грн.
Ці лікарні, №7 і №1, за інформацією начальника міського управління охорони здоров’я Костянтина Мурашка, затверджені у спроможній мережі закладів охорони здоров’я Дніпропетровського гоcпітального округу як кластерний та загальний заклади охорони здоров’я відповідно.
При цьому працівникам об’єднаної стоматології КНП «Територіальне медичне об’єднання «Криворізька клінічна стоматологія» на погашення заборгованості із зарплати спрямовано 15,5 млн. грн.
Жодного грунтовного аналізу про природу виникнення такої заборгованості депутатам представлено не було. Костянтин Мурашко лише зазначив, що утворене у вересні 2022 року медичне об’єднання забрало на себе заборгованість по заробітній платні стоматологічних поліклінік, які увійшли до його складу.
За словами чиновника, виділеної суми достатньо для повного погашення заборгованості по зарплаті, а поточну зарплатню станом на сьогодні новоутворене підприємство сплачує самотужки. При цьому питання подальшого існування стоматології у системі комунальних закладів охорони здоров’я залишається відкритим.
Ще 3,5 млн. грн. по галузі охорони здоров’я спрямовано на придбання, зокрема, оргтехніки¸ програмного забезпечення. 800 тис. грн. — на комп’ютери для поліпшення роботи системи зв’язку з Національною службою здоров’я України.
СИН ВИРІШУЄ, БАТЬКО ЛЕГІТИМІЗУЄ
70 млн. грн. виділено на матеріальну допомогу за зруйноване житло та усунення пошкоджень нерухомого майна внаслідок ракетних обстрілів.
543,4 тис. грн. — на виплату матеріальної допомоги громадянам за пропозиціями депутатів обласної ради.
Зміни по департаменту розвитку інфраструктури міста склали загалом понад 100 млн грн.
2,5 млн. грн. передбачено на заходи, пов’язані з усуненням аварій в житловому фонді внаслідок ракетних ударів 14 та 31 липня.
40,4 млн. грн. — КПТМ «Криворіжтепломережа» на підготовку до сталого проходження опалювального сезону з урахуванням воєнного стану.
50 млн. грн. — на будівництво меморіального комплексу в секторі почесних поховань на Центральному кладовищі. Проект меморіального комплексу, на розробку якого було виділено понад 2 млн грн, уже готовий.
Згідно з внесеними змінами у бюджет будуть купуватись портативні акумулятори-електростанції для комунальних підприємств (2,9 млн. грн.) та біотуалети (3,5 млн. грн.)
На 32,9 млн. грн. заплановано закупити спецтехніки для КП «Швидкісний трамвай» та КП «Міський тролейбус». Передбачено також кошти на запчастини для поточного ремонту автобусів КП «Міський тролейбус» (13,8 млн. грн.)
У сфері капітального будівництва виділено 1,6 млн. грн. на розробку проєкту з капітального ремонту аварійних конструкцій пошкоджених внаслідок ракетних обстрілів житлових будинків. 3,3 млн. грн. — на завершення робіт з реконструкції нежитлового приміщення під амбулаторію.
Управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виділено 40 млн. грн. на придбання модульних тимчасових споруд для укриття населення. Як повідомив Юрій Вілкул, ідеться про закупівлю 35-ти споруд для встановлення на зупинках громадського транспорту.
227,5 тис. грн. виділено на демонтаж тимчасових об’єктів для здійснення підприємницької діяльності. Планується знести 14 об’єктів, при цьому активно йде процес встановлення, у тому числі на звільнені місця, по суті таких же споруд, але вони вже встановлюються не як тимчасові споруди для ведення підприємницької діяльності, а як об’єкти нерухомості.
Окрім того, депутати ухвалили надати субвенцію державному бюджетові на суму 113,2 млн. грн. 4,4 млн. грн. піде на закупівлю для полку патрульної поліції в Кривому Розі 5-ти легкових автомобілів спеціального призначення. 7,2 млн. грн. — районному управлінню поліції на будівельні матеріали для поточного ремонту адмінбудівель, які зазнали пошкоджень внаслідок ракетного удару, а також на придбання двох легкових автомобілів спеціального призначення. 1,6 млн. грн. — військовій частині на будматеріали для ремонту лазне-прального комбінату.
100 млн. грн. вирішено спрямувати на централізовану закупівлю згідно з протоколами та/або рішеннями Ради оборони міста товарів (робіт, послуг), що будуть передані іншим учасникам для потреб оборони.
Згідно з чинним законодавством, розпорядником коштів міського бюджету є колегіальний орган — міська рада. Однак депутатам традиційно не повідомляють, які саме і для кого будуть закуповуватись товари, роботи чи послуги. Хоча міська рада працює в закритому режимі. Представникам громади відводиться роль натискачів кнопок. І бажано, щоб ніхто при цьому не ставив «зайвих» питань.
Однак цього разу депутат-слуга народу і військовослужбовець Максим Трач, взявши участь в роботі сесії міської ради під час своєї короткої відпустки, подякував мешканцям міста-платникам податків за допомогу армії і поліції.
При цьому депутат поставив під сумнів законність утворення та діяльності Ради оборони міста.
— Ми не бачили рішення про утворення цієї Ради оборони, не бачили склад цієї Ради оборони. І де саме ми можемо познайомитись з рішеннями/протоколами цієї Ради оборони? На якій підставі ви виносите цей проект рішення і хто буде нести відповідальність за витрачання цих коштів, так як саме ваш відділ займається взаємодією з правоохоронними органами і територіальною обороною? — звернувся він до начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Ігора Милованова.
— Згідно з потребами надходять заявки на голову Ради оборони (Олександра Вілкула — Авт.), потім вони потрапляють на резолюцію до міськвиконкому, і вже за вказівкою керівників міськвиконкому я виконую обов’язки, які на мене покладені, тобто, готую зміни до програми громадського порядку… — відповів той.
— Рада оборони, щоб всі розуміли, — прийшов йому на допомогу в. о. міського голови Юрій Вілкул, — це дорадчий орган, який розглядає всі ці питання, виносить на виконком, рішення приймаються виконкомом, рішення приймаються Криворізькою міською радою. Крапка. Все інше — від лукавого. Все інше — це художественний трьоп.
— Фіщенко (заступник міського голови — Авт.), щось хочеш додати? (той не виявив такого бажання — Авт.) Я внятно сказав? — запитав він.
Втім, «трьоп» може бути і «художествєнним», а от алгоритм ухвалення рішень щодо витрачання коштів бюджету громади для потреб оборони мав би чітко відповідати чинному законодавству. Натомість якийсь дорадчий орган, не передбачений чинним законодавством, з незрозумілими повноваженнями, стоїть вище легітимних міської ради та її виконавчого комітету.
Як сказали б у народі, хвіст крутить собакою. І поки що всі грають у цю гру, за виключенням проактивної частини громадськості, яка вважає: така передача повноважень від батька до сина є поваленням конституційного ладу в окремо взятому місті.
Наталія ШИШКА,
«Домашня газета»,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг