На захисті неба: бойове чергування антишахідних розрахунків Криворізької бригади

Як нагадує «Військова частина 3011 Національної гвардії України», росія активно застосовує проти українського народу іранські дрони Шахіди. Нацгвардійці з Кривого Рогу чітко та злагоджено працюють по ворожим цілям

040723 16 min

Дмитро – військовослужбовець підрозділу протиповітряної оборони та має бойовий досвід. Він брав участь у звільненні окупованих населених пунктів Херсонської області у складі зенітно-ракетного розрахунку. Його завданням було пильнувати ворожі повітряні цілі та прикривати своїх побратимів з неба.

Сьогодні Дмитро у складі антишахідного розрахунку охороняє небо Криворіжжя.

«Один Shahed може нести заряд до 30 кг тротилу в залежності від модифікації. І навіть якщо ти його не бачиш, то можеш почути на відстані одного-двох кілометрів», — розповідає нацгвардієць Дмитро.

Звук дрону-камікадзе типу Shahed важко сплутати з чимось іншим. Працюючий двигун «Шахіда» можна почути на відстані до двох кілометрів – це змішаний звук газонокосарки та мопеда, розповідають бійці антишахідних груп Криворізької бригади Національної гвардії. Саме за цю специфічність Shahed в народі прозвали «мопедом».

«Після оголошення повітряної тривоги у нас є максимум 15 хвилин для того аби зібратися та доїхати до нашої позиції. Там ми готуємося до знищення повітряного противника, розкладаємо кулемети так, аби житлові будинки в жодному разі не потрапили у сектор вогневого ураження», — підкреслює військовий.

Завдання антидронного розрахунку – вести кругову оборону. Допомагає їм у цьому спеціальна антидронова рушниця, яку нацгвардійці використовують під час бойового чергування, а також прожектор для відстежування руху «Шахіда» в нічний час.

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Джерело

Новости Кривого Рога