Чотири родини, які отримали сьогодні ключі, приїхали до Кривого Рогу з окупованих та зруйнованих населених пунктів Херсонщини. Ще дві — родини криворіжців, які також вирішили присвятити своє життя вихованню дітей, що опинилися у важких життєвих обставинах.
Сім будинків з меблями та технікою було придбано за кошти обласного та місцевого бюджетів. В шість з них з сьогоднішнього дня оселилися нові родини. Максимальна кількість дітей в кожному дитячому будинку сімейного типу (ДБСТ) — 10. Наразі, служба у справах дітей Кривого Рогу спільно з Дніпропетровською та Херсонською обласними службами визначаються з ще однією сім'єю для проживання у сьомому придбаному будинку.
Таким чином, у Кривому Розі вже придбано 15 будинків для ДБСТ. Це найбільший показник серед громад Дніпропетровської області.
Голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації — начальник обласної військової адміністрації Сергій Лисак сказав: «У Кривому Розі показали приклад колаборації держави та органів місцевого самоврядування. Спільними зусиллями придбали 7 будинків для ДБСТ, ключі від яких сьогодні передали родинам. Впевнений, що в нових оселях лунатиме дитячий сміх. Щиро дякую тим, хто бере на себе велику відповідальність. Виховує малих, які залишилися без батьків. А також всім, хто підтримує такі сім’ї».
Голова Ради оборони міста Кривого Рогу Олександр Вілкул зазначив: «Зараз як ніколи важливо, щоб усі діти відчували родинне тепло. Важлива доля кожної дитини! Для цього ми, у співпраці з головою обласної військової адміністрації реалізуємо у Кривому Розі один з найбільших в Україні проєктів підтримки сімейних форм виховання. Шановні батьки-вихователі, дякую вам за вашу турботу! Бажаю Вам і Вашим родинам добра любові! Головне — діти посміхаються. Задля цього ми й працюємо!».
З початку повномасштабного вторгнення з кризових родин у Кривому Розі було вилучено 324 дитини, з них понад половину — 192 дитини (60%) — вдалося повернути в їх біологічні родини завдяки роботі психологів, соціальних працівників та інших фахівців, які працювали з батьками та стабілізували ситуацію в родині.
Якщо ситуацію не вдається стабілізувати, то місто робить все можливе, щоби забезпечити дітей сімейними формами виховання, такими як Дитячі будинки сімейного типу, прийомні родини, опіка, усиновлення. Навіть в умовах війни за ці три роки в Кривому Розі вже влаштовано до сімейних форм виховання 722-х дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, ще 64 дитини було усиновлено. В цілому в Кривому Розі вже працюють 46 прийомних сімей та 17 ДБСТ.
Для будівництва додаткових будинків місто виділило ще 4 земельні ділянки, на одному вже закінчується будівництво Малого групового будинку на 10 дітей з особливими потребами.
«Нові криворіжці! Саме так ми говоримо про тих, хто переїхав до нашого міста, — сказав Олександр Вілкул, звертаючись до херсонських родин ДБСТ, які сьогодні отримали житло в Кривому Розі. – «Хочу зазначити, що в Кривому Розі всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, отримують від міста новорічні подарунки, беруть участь у святкових та розважальних заходах та мають можливість безкоштовно відвідувати гуртки, секції, студії в мистецьких, художніх школах, ДЮСШ та інших комунальних позашкільних закладах.
Ми також допоможемо вам влаштувати дітей до садочків та шкіл, закладів професійно-технічної освіти, тому що в Кривому Розі, завдяки тому, що зроблені укриття, заклади працюють в змішаному режимі. Адже ми всі розуміємо, що це краще, а ніж навчатися онлайн в ваших місцевих закладах, як зараз вимушені були робити діти з ваших ДБСТ».
Юлия Лошанюк, [07.01.2025 17:54]
Для надання соціально-психологічної допомоги батькам та дітям, в Кривому Розі створена та розширюється профільна еко-система: понад 50 спеціалізованих Просторів, Мультифункціональний центр, два Інклюзивно-ресурсних Центри, два Центри життєстійкості і ще два Центри життєстійкості будуються. Фінансування для придбання обладнання для Служби у справах дітей, а також ремонти в двох нових Центрах життєстійкості проводяться за допомогою UNICEF та «Ліги соціальних працівників». Також для того, щоби психологи та соціальні працівники Центру соціальних служб та Служби у справах дітей мали можливість в будь-який час виїжджати до сімей в кризових ситуаціях, Центру соціальних служб за рахунок бюджету придбано мікроавтобус.
Важливим напрямом є і піклування про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 18 років. За рахунок міського бюджету зроблено ремонти в 50 квартирах, власниками яких є такі діти. Також, 33 квартири місто придбало для таких дітей у власність, а ще 18 квартир місто придбало як соціальне житло для проживання таких дітей, які досягли 18-ти річчя. У місті працює соціальний гуртожиток на 50 місць для тих, хто вже досяг 16-річчя.
Кривий Ріг став першим містом в Україні, яке з 2010 року при створенні прийомної сім’ї та ДБСТ виплачує батькам-вихователям з міського бюджету одноразову допомогу в розмірі 5 тис грн та 10 тис грн відповідно. За прикладом Кривого Рогу такі ж програми почали з’являтися і в інших громадах.
Також, місто підвищує комфортність перебування дітей в двох комунальних Центрах соціально-психологічної реабілітації (ЦСПР). Коштом міського бюджету у співпраці з міжнародними та українськими гуманітарними організаціями UNICEF, Міжнародна організація з міграції, AСTED, Save the Children, Rotary, «Егіда Центр», «Набат Кривбас», «Слов`янське серце» та інш проведені ремонтні роботи санвузлів та душових, придбані нові пральні та сушильні машинки, бойлери, холодильники, ліжка, матраци, ковдри, постільна білизна, одяг для дітей та інше. А в ЦСПР по вул. Озерній замінено дах, вікна, оновлено фасад, відремонтовано спортзал та встановлено автономну котельню. В обох ЦСПР місто створило укриття, а на випадок блекаутів обидва заклади облаштовані генераторами.