Найкращі пам’ятки Харкова

Адмін

Харків – один з найбільш густо населених міст України, другий за чисельністю проживають в ньому городян. Але куди піти туристу, вперше приїхав в це чудове місто? Як є історичні пам’ятки, а які місця для відпочинку?

Історичні та культурні місця

Харків є старовинним містом, повним історичних і культурних пам’яток. Також місцеві називають його «першою столицею». Це пов’язано з тим, що певний час Харків був столицею Української РСР, завдяки чому в місті повно масивних споруд тієї епохи. Але існують і місця, за якими асоціюють «першу столицю», вони є її невід’ємною частиною. Таким місцем є Держпром – Будинок Державної промисловості. Але що зробило його таким відомим, унікальним, що будівля асоціюють з цілим містом? Дана споруда має відмінні риси, такі як:

• Перший в СРСР хмарочос. Його почали будувати в 1925 році і на той момент це була найвища будівля, створене з бетону і скла в країні.
• Інструменти будівництва. Незважаючи на те, що будівля була величезним, починали його будувати за допомогою лопат, а для транспортування матеріалів використовували коней. Це пов’язано з тим, що на той момент не було доступних інструментів, які полегшують будівництво.
• Якість будови. Під час Другої Світової війни будівля вціліло і ходять легенди, що в ньому ховалися тварини із зоопарку, що знаходиться в парі сотні метрів.

Ще однією візитною карткою міста є «Дзеркальний струмінь», розташована в центрі Харкова. Це фонтан, який має форму арки і розташований в торці басейн, де вода настільки рівна, що нагадує дзеркало, від чого він і отримав дану назву.
Пам’ятник відомому Кобзарю, який був зведений в 1935 році, не дарма вважається одним з кращих втілень в монументальному мистецтві образу Шевченка. Архітектори успішно підкреслили образ борця за допомогою величності – поет в оточенні селян, робітників. Спорудження також успішно пережило окупацію міста у Другій Світовій війні і після декількох реконструкцій радує око харків’ян і гостей міста.

Місця для відпочинку

Після перегляду історичних споруд рекомендується відвідати парки відпочинку. Найбільш відомим в Харкові є Центральний парк культури і відпочинку імені Горького, прозваний місцевими «Харківським Діснейлендом». Це місце об’єднало в собі територію для відпочинку та розваг. Прогулюючись по затишним алеях уздовж невеликого рукотворного озера, можна дійти до американських гірок та інших розваг, а символом парку стало величезне колесо огляду, з якого відкривається шикарний вид на місто.
Не менш відомим є Парк імені Шевченка, який знаходиться в центрі міста, біля відомої Площі Свободи, який має на території зоопарк, концертний зал і безліч кафе. Дане місце стало популярним через його затишку, незважаючи на те, що воно розташоване на самій жвавій вулиці Харкова.
Популярним серед місцевих жителів став сквер, який відмінно розмістився на злитті двох ключових річок – Харків і Лопань. Біля скверу розташований так званий «Міст Закоханих», і він не даремно вважається найбільш романтичним місцем. Причиною цього послужила традиція, коли пари залишають на ньому замки в знак міцної любові. Перейшовши по мосту, можна прогулятися по набережній, яка тягнеться від скверу до самого центру міста, вражаючи своїми красотами особливо в темний час доби.
Харків є не тільки студентською столицею, а й культурним та історичним центром України. Відвідавши це місто його просто неможливо забути, адже спогади про прогулянки по красивих вулицях, скверах і парках будуть довго залишатися в пам’яті.