У Кривому Розі провели лекцію для підвищення обізнаності про цукровий діабет І типу (інсулінозалежний). Вона – частина комунікаційної кампанії, яку реалізує ГО «Гуманітарний штаб Зарічний». Слухачами стали працівники закладів освіти та охорони здоров’я міста.
Фахівці занепокоєні зростаючою кількістю дітей, яким діагностують недуг. Нині цифра становить більше 10 000 випадків. 3-5 років тому вона була у районі 6 000. У 95% ситуацій вердикт про хворобу виносять українцям віком 1-18 років. Родини мають тримати її на контролі, як і значні зміни у житті.
«Проведені фокус-групи з батьками дітей, хворих на діабет І типу у Кривому Розі, виявили тривожну тенденцію: діти часто стикаються з небезпекою та упередженням у школах та дитячих садках через недостатню обізнаність педагогів. Вчителі/-льки та вихователі/-льки нерідко не розуміють сутності діабету та можуть забороняти дітям вживати їжу під час навчання, що є критично важливим для їхнього самопочуття та запобігання небезпечним станам. З метою привернення уваги громадськості, зокрема працівників і працівниць освітніх та медичних установ, до потреб дітей з діабетом І типу, а також для зниження ризиків критичних та летальних випадків та підтримки родин, які зіткнулися з цим діагнозом, ми провели просвітницьку лекцію за участі асистенту кафедри педіатрії, сімейної медицини та клінічної лабораторії діагностики Факультета післядипломної освіти Дніпропетровського Державного медичного університету , дитячий ендокринолог Наталі Зоболотньої», — йдеться у повідомленні.
У колі порушених питань — загальні характеристики цукрового діабету, поради щодо адаптації школярів до освітнього процесу без булінгу та шкоди для здоров’я, окреслення алгоритму дій вчителя у випадку, якщо у дитини з діабетом погіршився стан.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Кривому Розі у дитини знайшли лістеріоз.